Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.05.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

29.09.2023 13:59
Версія для друку
  • RSS

Можливості ехокардіографії у пацієнтів з цукровим діабетом 1 типу 

 Аналіз даних приблизно 2000 данських пацієнтів показав, що розрахунок індексу продуктивності міокарда пацієнта (MPI) і додавання його до стандартної моделі прогнозування ризику значно підвищив прогностичну точність серйозних несприятливих серцево-судинних подій (MACE), особливо серцевої недостатності, у людей із цукровим діабетом 1 типу, але це не стосується ЦД 2 типу.

Науковці стверджують, що MPI надає додаткову прогностичну інформацію для людей з діабетом 1 типу, яка може підвищити прогноз ризику смерті від усіх причин, гострого коронарного синдрому, серцевої недостатності чи інсульту.

Дослідження включало дані, зібрані проспективно від дорослих громадян Данії без будь-яких відомих серцево-судинних захворювань, які брали участь у дослідженні «Thousand  і 1» для людей з ЦД 1 типу та «Thousand  і 2» для людей з ЦД 2 типу. Аналіз включав серцево-судинні події протягом середнього 5,3 року спостереження.

Первинний аналіз показав значно підвищений скоригований коефіцієнт ризику 1,2 серед людей з діабетом 1 або 2 типу та з підвищеним MPI порівняно з тими, хто страждає на діабет, але з нижчим значенням MPI.

Подальший аналіз розділив досліджувану когорту на 1093 людини з ЦД 1 типу та 1030 з ЦД 2 типу та показав, що значний зв’язок підвищеного MPI зі збільшенням MACE був повністю обмежений підгрупою ЦД 1 типу, знову ж таки з коефіцієнтом ризику 1,2 , але без будь-якого суттєвого зв’язку між хворими на ЦД 2 типу.

Дослідники  припускають, що це може бути пов’язано з вищою частотою серцевої недостатності серед хворих на ЦД 1 типу або з більшою тривалістю ЦД 1 типу.

Здатність підвищеного MPI передбачати підвищений ризик саме для серцевої недостатності була очевидною в іншому представленому аналізі, який поділив події MACE на окремі компоненти. Підвищений MPI суттєво пов’язувався з 1,3-кратним підвищенням ризику серцевої недостатності в пацієнтів із ЦД 1 типу, але високий MPI не мав суттєвого зв’язку з будь-якими іншими типами подій, включеними до композиту MACE.

Дослідники також оцінили додатковий вплив від додавання даних MPI до встановленого калькулятора ризику серцево-судинних захворювань (ССЗ) для людей з ЦД 1 типу Steno Type 1 Risk Engine, який включає дев’ять параметрів, таких як вік, стать, артеріальний тиск, тривалість діабету і два різних показники функції нирок.

Цей аналіз показав, що додавання MPI значно підвищило відповідний ризик ССЗ з площі під кривою (AUC) 0,77 до AUC 0,79. Включення MPI також збільшило AUC для ризику майбутньої серцевої недостатності з 0,77 з існуючим механізмом ризику Steno Type 1 до 0,83, що також є значним збільшенням.

MPI розраховується шляхом додавання часу ізоволюмічної серцевої релаксації людини до часу ізоволюмічного серцевого скорочення та ділення цього часу на час викиду. Ці вимірювання часу отримують від обстеження за допомогою тканинної допплерівської ехокардіографії в М-режимі, і коли їх оцінюють разом, вони відображають функцію лівого шлуночка під час систолічної та діастолічної фаз.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми