Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
16.07.2019

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

01.09.2015 14:41
Версія для друку
  • RSS

Новини конгресу Європейського товариства кардіологів: застосування шкали CHA2DS2-VASc у пацієнтів без ФП.  

За словами авторів дослідження, дану шкалу можна успішно використовувати у пацієнтів з серцевою недостатністю без супутньої фібриляції передсердь..Як відомо, шкала CHA2DS2-VASc застосовується з метою оцінки ризику тромбоемболічних ускладнень у пацієнтів з фібриляцією передсердь (ФП). За результатами нового дослідження, представленого на конгресі Європейського товариства кардіологів, вона також може бути корисною для такої ж оцінки, але у пацієнтів з серцевою недостатністю (СН). Було виявлено, що у пацієнтів з #СН і наявністю чи відсутністю #ФП кількість балів за зазначеною шкалою асоційована з ризиком ішемічного інсульту, тромбоемболії і смерті.

За словами авторів, отримані результати свідчать про те, що пацієнти з СН без наявності супутньої ФП і кількістю балів за CHA2DS2-VASc від 3 і більше можуть бути підходящими кандидатами для ініціації антикоагулянтної терапії.

Також було виявлено, що у пацієнтів з СН і 4 і більше балами за CHA2DS2-VASc без супутньої ФП ризик тромбоемболічних ускладнень більший, ніж у пацієнтів з наявною ФП. Це, в свою чергу, може свідчити про те, що причиною інсультів і емболій є не тільки ФП, але і інші додаткові механізми, що мають місце у пацієнтів з СН.

У дослідження було включено 42987 пацієнтів у віці 50 років і більше, яким в період з 2000 по 2012 роки вперше було виставлено діагноз СН. Серед цих пацієнтів у 21.9% було виявлено супутню ФП. Пацієнти, що приймали антикоагулянти з дослідження були виключені.

Виходячи з правил підрахунку балів за шкалою CHA2DS2-VASc, наявність одного балу означала, що у пацієнта з СН немає інших додаткових факторів ризику.

За результатами виявилося, що ризик ішемічного #інсульт’у, тромбоемболій і смерті зростав при зростанні кількості балів як у пацієнтів з супутньою ФП, так і без неї.

Зазначається, що в загальній популяції пацієнтів з ФП наявність ризику інсульту більше за 1% на рік є межою для ідентифікації хворих, у яких користь тривалої антикоагулянтної терапії може переважати ризик кровотеч. В даному дослідженні у пацієнтів без ФП і наявністю 2 і більше балів за шкалою CHA2DS2-VASc ризик інсульту перевищував 1% на рік. Автори висловили припущення, що, хоча невідомо, чи можна дану межу річного ризику інсульту екстраполювати на пацієнтів з СН без наявності ФП, отримані результати свідчать про те, що у пацієнтів з СН і двома додатковими факторами ризику зі шкали CHA2DS2-VASc відмічається достатньо високий ризик ішемічного інсульту для ініціації антикоагулянтної терапії з метою його профілактики.

Слід зазначити, що дане дослідження було обсерваційним, і автори наголошують на необхідності проведення рандомізованих досліжень для підтвердження отриманих результатів.

#антикоагулянти, #Afib, #HF, #stroke, #anticoagulants, #ESC

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin