Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
27.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

02.12.2023 13:47
Версія для друку
  • RSS

Оновлення рекомендацій АНА/АСС щодо фібриляції передсердь 2023 

Американський коледж кардіологів (ACC), Американська асоціація серця (AHA), Американський коледж торакальних лікарів (ACCP) і Товариство серцевого ритму (HRS) випустили оновлені рекомендації щодо запобігання та оптимального лікування фібриляції передсердь (ФП).

Нові рекомендації містять важливі зміни, зокрема новий спосіб класифікації ФП. Попередня класифікація в основному ґрунтувалася лише на тривалості аритмії та наголошувала на конкретних терапевтичних втручаннях, а не на більш цілісному та мультидисциплінарному підході до лікування.

Нова запропонована класифікація, що використовує чотири стадії, визнає ФП як континуум захворювання, що вимагає різноманітних стратегій на різних стадіях, від профілактики, модифікації способу життя та факторів ризику, скринінгу та терапії.

• Стадія 1: ризик ФП через наявність факторів ризику

• Стадія 2: пре-ФП із ознаками структурних або електричних змін, що сприяють ФП

• Стадія 3: ФП, включаючи пароксимальну (3А), персистуючу (3В), тривало персистуючу (3С), успішну абляцію ФП (3D)

• Етап 4: постійна ФП

Оновлена настанова визнає модифікацію способу життя та факторів ризику «стовпом» лікування ФП і пропонує «більш наказові» рекомендації, включаючи лікування ожиріння, зниження ваги, фізичну активність, припинення паління, помірне споживання алкоголю, гіпертонію та інші супутні захворювання.

Спеціалісти зазначають, що необхідно не тільки говорити пацієнтам, що вони повинні бути здоровими, що не має великого значення, але й рекомендувати, що саме  потрібно робити. Наприклад, скільки фізичних вправ робити або на скільки схуднути, щоб це  дало позитивний результат.

Хороша новина з нових рекомендацій для багатьох людей полягає в тому, що кава, яка мала «погану репутацію», є нормальною, оскільки останні дані показують, що вона не посилює ФП.

Нова настанова продовжує схвалювати використання шкалу  CHA2DS2-VASc як предиктора вибору для визначення ризику інсульту, але вона також дозволяє гнучко використовувати інші калькулятори, коли існує невизначеність або коли потрібно оцінити інші фактори ризику, такі як захворювання нирок.

З появою «нових і послідовних» доказів у настанові також наголошується на важливості раннього та тривалого лікування пацієнтів із ФП з акцентом на підтримку синусового ритму та мінімізацію навантаження ФП.

Катетерна абляція ФП має показанням класу 1 як терапія першої лінії у деяких пацієнтів, включаючи пацієнтів із серцевою недостатністю зі зниженою фракцією викиду.

Це базується на нещодавніх рандомізованих дослідженнях, які показали, що катетерна абляція перевершує фармакологічну терапію для контролю ритму у належним чином відібраних пацієнтів. Зі слів науковців, немає необхідності пробувати фармакологічну терапію після обговорення між пацієнтом і лікарем і рішенням продовжити найефективніше лікування.

Нова настанова також підвищує клас рекомендацій для пристроїв для оклюзії вушка лівого передсердя до 2a, порівняно з 2019 AF Focused Update, для використання цих пристроїв у пацієнтів із довготривалими протипоказаннями до антикоагуляції.

Новий документ включає оновлені рекомендації щодо ФП, виявленої за допомогою імплантованих пристроїв і носіїв, а також рекомендації для пацієнтів з ФП, виявленою під час захворювання або операції.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin