Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.05.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

23.07.2023 10:30
Версія для друку
 • RSS

Нові американські рекомендації щодо ішемічної хвороби серця. 

Нові клінічні рекомендації, розроблені ACC, Американською асоціацією серця  (AHA) та іншими спеціалізованими товариствами, використовує науково-орієнтований підхід до лікування пацієнтів із хронічною ішемічною хворобою серця (ІХС), що базується на доказах. Цей документ оновлює та консолідує рекомендації ACC/AHA, опубліковані раніше в 2012 та 2014 роках, щодо ведення пацієнтів зі стабільною ІХС.

Беручи до уваги останні опубліковані дані, нова настанова містить огляд епідеміології, а також рекомендації щодо оцінки, діагностики та стратифікації ризику пацієнтів, рекомендації щодо лікування, підкреслюючи загальну важливість командного підходу до догляду, навчання пацієнтів і включення спільних принципів прийняття рішень і соціальних детермінантів здоров’я в рішенні щодо лікування.

Поряд із загальними підходами до лікування в настанові йдеться про харчування (включаючи добавки); стан психічного здоров'я; вживання тютюну, електронних сигарет, алкоголю та інших психоактивних речовин; сексуальне здоров'я та активність; контроль ліпідів і артеріального тиску; фізичну активність; контроль ваги; вплив навколишнього середовища та інше. Медикаментозна терапія для запобігання серцево-судинним подіям і контролю симптомів є головним фокусом. Крім того, також розглядається використання препаратів для купірування стенокардії та рефрактерного лікування, а окремий розділ рекомендацій присвячений реваскуляризації.

 

Також надаються рекомендації щодо лікування ІХС в особливих групах населення, включаючи як молодих, так і літніх людей; пацієнтів з раком, існуючими серцевими захворюваннями, хронічною хворобою нирок або ВІЛ та аутоімунними захворюваннями. Слід зазначити, що в настанові описано кардіо-акушерську модель допомоги, яка передбачає роботу кількох спеціалістів разом і з пацієнткою для вирішення проблем, починаючи від зачаття, до вагітності та пологів і післяпологового періоду. Також обговорюється спостереження за пацієнтами, включаючи амбулаторне спостереження та лікування симптомів, враховуючи підвищений ризик серйозних серцево-судинних подій у пацієнтів із хронічною ІХС.

10 основних повідомлень щодо хронічної ішемічної  хвороби серця

 1. Акцент робиться на груповій, орієнтованій на пацієнта допомозі, яка враховує соціальні детермінанти здоров’я разом із пов’язаними з цим витратами, одночасно включаючи спільне прийняття рішень щодо оцінки ризику, тестування та лікування.
 1. Нефармакологічна терапія, включаючи здорові харчові звички та фізичні вправи, рекомендована всім пацієнтам із хронічною ІХС.
 1. Пацієнтам з ІХС, які не мають протипоказань, рекомендується регулярно займатися фізичною активністю, включаючи заходи, спрямовані на скорочення часу проведеного в сидячому положенні та збільшення аеробних і силових вправ. Кардіореабілітація для відповідних пацієнтів забезпечує значні переваги серцево-судинної системи, включаючи зниження захворюваності та смертності.
 1. Використання інгібіторів натрій-глюкозного котранспортера 2 та агоністів рецепторів глюкагоноподібного пептиду-1 рекомендовано для окремих груп пацієнтів з ІХС, включаючи групи без діабету.
 1. Нові рекомендації щодо застосування бета-блокаторів у пацієнтів із ІХС:
 • Довгострокова терапія бета-блокаторами не рекомендована для покращення результатів у пацієнтів із ІХС за відсутності інфаркту міокарда за останній рік, фракції викиду лівого шлуночка ≤50 % або іншого основного показання до терапії бета-блокаторами;
 •  блокатор кальцієвих каналів або бета-блокатор рекомендовано як антиангінальна терапія першої лінії.
 1. Статини залишаються терапією першої лінії для зниження рівня ліпідів у пацієнтів із ІХС. Кілька додаткових методів лікування (наприклад, езетиміб, інгібітори PCSK9, інклізіран, бемпедоєва кислота) можуть бути використані в окремих популяціях, хоча дані про клінічні результати недоступні для нових препаратів, таких як інклісіран.
 1. Коротша тривалість подвійної антитромбоцитарної терапії є безпечною та ефективною у багатьох випадках, особливо коли ризик кровотечі високий, а ризик ішемії низький або помірний.
 1. Застосування безрецептурних або дієтичних добавок, включаючи риб’ячий жир і омега-3 жирні кислоти або вітаміни, не рекомендовано пацієнтам із ІХС через відсутність користі щодо зменшення серцево-судинних подій.
 1. Рутинне періодичне анатомічне або ішемічне тестування без зміни клінічного або функціонального статусу не рекомендується для стратифікації ризику або для прийняття терапевтичних рішень у пацієнтів із ІХС.
 1.  Хоча електронні сигарети підвищують вірогідність успішної відмови від паління порівняно з нікотинзамісною терапією, через відсутність довгострокових даних про безпеку та ризик тривалого використання електронні сигарети не рекомендуються як терапія першої лінії для відмови від паління.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми