Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
30.10.2020

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

21.04.2015 09:10
Версія для друку
  • RSS

Смертність пацієнтів з ЦД 1-типу після АКШ. 

За даними нового дослідження виявилось, що тип цукрового діабету значно впливає на клінічний прогноз у пацієнтів після АКШ...Згідно з результатами нового дослідження у пацієнтів з цукровим #діабет’ом (ЦД) 1-го типу, яким проводиться операція аортокоронарного шунтування (АКШ), показники смертності до 6 року після втручання майже вдвічі більші за аналогічні рівні в загальній популяції. Цікаво, що у пацієнтів з ЦД 2-го типу прогноз до 6 року після проведення #АКШ незначно гірший за показники у пацієнтів без цукрового діабету.

За словами головного дослідника, отримані результати свідчать про те, що пацієнти з #ЦД 1-го типу потребують щільного моніторингу після АКШ, і мають бути проведені всі можливі заходи для зменшення ризику смерті чи серцево-судинних подій.

В аналіз було включено 39235 пацієнтів, яким проводилась операція АКШ в Швеції.

Автори зазначають, що було проведено велику кількість досліджень впливу ЦД на клінічні результати після проведення АКШ, однак пацієнти з ЦД частіше розглядались як гомогенна група, хоча розглядати пацієнтів з ЦД 1-го і 2-го типів слід окремо.

Як відомо, ЦД 1-го типу є аутоімунним порушенням, що призводить до руйнування b-клітин підшлункової залози і недостатності інсуліну. З іншого боку, ЦД 2 типу зазвичай розвивається в дорослому віці і характеризується резистентністю до інсуліну і наявністю ожиріння.

Серед досліджуваних ЦД 1 типу частіше відмічався у жінок і пацієнтів з множинними коморбідними станами, такими як хронічне захворювання нирок, захворювання периферичних артерій і серцева недостатність, у порівнянні з пацієнтами з ЦД 2-го типу і загальною популяцією. Також у пацієнтів з ЦД 1-го типу тривалість перебігу діабету була, що цілком логічно, більша, за пацієнтів з ЦД 2-го типу.

За період спостереження протягом, в середньому, 5.9 років 21% пацієнтів з ЦД 1-го типу, яким було проведено АКШ, померло. З 8208 пацієнтів з ЦД 2-го типу за період спостереження померло 19% учасників. Після корекції на множинні фактори виявилось, що ризик смерті у пацієнтів з ЦД 1-го типу вище за ризик в загальній популяції більше ніж в 2 рази (ВР 2.04; 95% ДІ 1.72-2.42), в той час як наявність ЦД 2-го типу призводила до зростання ризику у порівнянні з загальною популяцією лише на 11% (ВР 1.11; 95% ДІ 1.05-1.18).

Також дослідники повідомили, що взаємозв’язок між ЦД 1 типу і не-серцево-судинною смертністю був сильніший, ніж взаємозв’язок з серцево-судинною смертністю.

#diabetes, #CABG, #T1DM, #T2DM

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Консиліум фахівців 31 жовтня об 11:00 субота.

Консиліум фахівців 31 жовтня об 11:00 субота. Діалог професіоналів: поговоримо начистоту про сечову кислоту... >>>