Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
30.10.2020

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

07.07.2015 13:00
Версія для друку
  • RSS

Рівні агресивності і дратівливості при прийомі статинів. 

Виявилось, що застосування статинів може впливати як на збільшення, так і зменшення рівнів агресивності...В новому дослідженні, в якому оцінювали вплив статинотерапії на рівні агресивності, свідчить, що чоловіки і жінки по різному реагують на прийом гіполіпідемічної терапії. Так, у чоловіків статинотерапія зменшує вираженість агресивності, особливо у більш молодих чоловіків, в той час як у постменопаузальних жінок статини збільшують рівні агресії.

За словами дослідників, найбільше збільшення і зменшення рівня агресивності як у чоловіків, так і у жінок, спостерігалось у осіб з меншими вихідними рівнями агресивності.

Автори зазначають, що раніше в обсерваційних дослідженнях низькі рівні #холестерин’у пов’язували з агресією і насильницькою смертю – вбивствами, самогубствами і нещасними випадками. Спроби знизити рівні холестерину в моделях на тваринах, наприклад мавпах, також виявили, що тварини при зниженнях рівнів холестерину ставали більш агресивними. Повідомлялось про випадки агресивності/дратівливості при прийомі статинів.

В поточне дослідження було включено 1016 дорослих осіб, яких рандомізували в групу плацебо і прийому #симвастатин’у 20 мг чи #правастатин’у 40 мг протягом 6 місяців, у яких досліджували некардіальні ефекти статинів. Рівні агресії, які стали однією з первинних кінцевих точок, оцінювали за шкалою OASMa.

Загалом дослідники виявили статистично значимі взаємодії між прийомом статинів і статтю.

У старших осіб і жінок, які примали статини, відмічались менш благоприємні наслідки, такі як підвищення рівня агресивності, у порівнянні з контрольною групою. У молодих чоловіків, особливо з низькими рівнями агресії на початку дослідження, при порівнянні з плацебо прийом статинів був асоційований зі зниженням рівнів агресивності. А от у учасників з більш високими вихідними рівнями агресії і у більш старших учасників асоціація статинотерапії з рівнями агресивності була менш визначена.

У жінок застосування статинів було асоційоване з тенденцією до зростання рівнів агресії. Після виключення з аналізу жінок з ранньою чи хірургічною менопаузою автори виявили достовірне зростання рівня агресії при прийомі статинів у порівнянні з плацебо.

#статини, #агресивність, #гіперліпідемія, #statins, #agression, #simvastatin, #pravastatin

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Консиліум фахівців 31 жовтня об 11:00 субота.

Консиліум фахівців 31 жовтня об 11:00 субота. Діалог професіоналів: поговоримо начистоту про сечову кислоту... >>>