Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
27.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

27.03.2020 19:25
Версія для друку
  • RSS

Оптимальний рівень систолічного АТ при серцевій недостатності. 

Результати нового дослідження PARAGON-HF  продемонстрували, що цільовий рівень систолічного артеріального тиску (САТ) 120-129 мм рт. ст. у пацієнтів з серцевою недостатністю зі збереженою фракцією викиду (СНзбер.ФВ) пов’язаний з найнижчими показниками серйозних несприятливих серцево-судинних і ниркових подій

Ці висновки, з найбільшого в історії рандомізованого контрольованого дослідження за участю пацієнтів з СНзбер.ФВ, підтримують існуючі в США рекомендації щодо АГ, які передбачають цільовий САТ менше 130 мм рт. ст. у пацієнтів з СНзбер.ФВ.

Нове дослідження мало дві гіпотези: 1. Зв'язок між САТ і серцево-судинними і нирковими подіями у осіб зі СНзбер.ФВ буде схожим на J-подібну криву і 2. Ефект зниження АТ сакубітрилом / валсартаном не матиме особливих переваг у таких пацієнтів. Дослідники стверджують, що обидві гіпотези підтвердилися.

Уновому аналізі первинна складова кінцева точка відбулася зі швидкістю 15,2 події / 100 пацієнтів-років у пацієнтів з СНзбер.ФВ з досягнутим САТ нижче 120 мм рт. ст., 11,4 / 100 пацієнтів-років при 120-129 мм рт.ст., 12,2 / 100 пацієнтів. -років при 130-139 мм рт.ст. і 15,6 / 100 пацієнтів-років при 140 мм рт.ст. або більше. Крім того, в багатовимірному регресійного аналізі, ретельно скорегованому з урахуванням ФП, статі, раси та безлічі інших потенційних чинників, група з досягнутим САТ 120-129 мм рт.ст. продовжувала показувати кращі результати.

Скориговані ризики для первинної кінцевої точки були на 11% і 21% вище у пацієнтів в першому і третьому квартилях досягнутого САТ, в порівнянні з такими при 120-129 мм рт. ст., Хоча жодна з цих тенденцій не досягла статистичної значущості. Але пацієнти в верхньому квартилі з досягнутим САТ 140 мм рт. ст. і вище мали значне збільшення ризику на 56% в порівнянні з пацієнтами в другому, найнижчому квартилі САТ.

Аналіз PARAGON-HF включав 4822 пацієнта з симптоматичною СНзбер.ФВ, які були рандомізовані в дві групи: перша група отримувала сакубітрил / валсартан в дозі 97/103 мг два рази на день, інша група- валсартан в дозі 160 мг два рази на день. В  середньому через 35 місяців первинний результат - сукупність загальних госпіталізацій з приводу серцевої недостатності і серцево-судинної смерті - відбувався 12,8 випадків на 100 пацієнтів-років в групі сакубітрил / валсартан і 14,6. на 100 пацієнтів-років в групі валсартану.

Проте, сакубітрил / валсартан продемонстрував значну користь при деяких вторинних кінцевих точок, включаючи погіршення ниркової функції, зміни в класу СН за NYHA. Жінки, які становили 52% учасників дослідження, отримали  більше користі від сабубітрила / валсартану, ніж чоловіки, про що свідчить їх відносне зниження на 27% первинної кінцевої точки. Крім того, приблизно у половини учасників PARAGON-HF з вихідною фракцією викиду лівого шлуночка 45% -57% лікування сакубітрілом / валсартаном призвело до статистично значимого зниження відносного ризику на 22% первинної кінцевої точки в порівнянні з одним валсартаном.

Сакубітріл / валсартан знижував САТ в середньому на 5,2 мм рт. ст. більше, ніж один валсартан, через 4 тижні незалежно від вихідного САТ. Комбінований препарат мав значно більший ефект зниження САТ у жінок, ніж у чоловіків, з межею 6,3 мм рт.ст. в порівнянні з 4,0 мм рт.

Ці дані переконливо підтверджують, що додаткові механізми, крім зниження артеріального тиску, приносять користь.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin