Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
27.10.2020

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

12.10.2015 11:03
Версія для друку
  • RSS

Бета-блокатори і не-кардіальна хірургія. 

Автори нового дослідження оцінювали ризики МАСЕ і смертності-від-всіх-причин в залежності від застосування бета-блокаторів...Продовження прийому бета-блокаторів в зв’язку з артеріальною гіпертензією впродовж випадків некардіальної хірургії може підвищувати ризик основних небажаних кардіальних подій (MACE) і смерті-від-всіх-подій впродовж 30 днів у популяції відносно низького ризику. Такі дані нового дослідження, які співпадають з раніше проведеними дослідженнями, в які включали в основному пацієнтів високого ризику.

В дослідженні, проведеному в Данії, яке включало більше, ніж 55000 учасників низького ризику з артеріальною гіпертензією, було виявлено, що у пацієнтів, які приймали бета-блокатор і інший антигіпертензивний засіб до некардіального хірургічного втручання, спостерігалось достовірне підвищення 30-денного постопераційного ризику #МАСЕ і смерті-від-всіх-причин у порівнянні з пацієнтами, які приймали не бета-блокатор у якості антигіпертензивного препарату.

В аналіз було включено 55320 пацієнтів з артеріальною гіпертензією але без захворювань серця, нирок і печінки, яким в період з 2005 по 2011 проводилась некардіальне хірургічне втручання.

14644 пацієнти приймали два антигіпертензивні препарати, одним з яких був бета-блокатор. Інші типи антигіпертензивних засобів включали інгібітори ренін-ангіотензинової системи, тіазидні діуретики і анатгоністи кальцію.

Первинною кінцевою точкою були 30-денна смерть-від-всіх-причин і випадки МАСЕ, які були визначені як комбінація серцево-судинної смерті, нефатального ішемічного інсульту і нефатального #ІМ.

В групі прийому бета-блокатору у 1.32% пацієнтів впродовж 30 днів після хірургічного втручання була відмічена МАСЕ, в той час як в групі учасників, що не приймали бета-блокатор, відповідний показник склав 0.8% (P<0.001). При оцінці окремих компонентів МАСЕ виявилось, що рівні серцево-судинної смерті також були достовірно вищі в групі прийому бета-блокатору (0.90% у порівнянні з 0.45%, відповідно, P<0.001).

Рівні смертності-від-всіх-причин склали 1.93% і 1.32% в групі бета-блокатору і не-бета-блокатору, відповідно (P<0.001).

До того ж, при застосуванні всіх комбінацій антигіпертензивних препаратів, що включали бета-блокатор, вдмічалось достовірне зростання ризику і МАСЕ, і смертності-від-всіх-причин у порівнянні із застосуванням комбінації інгібітору ренін-ангіотензинової системи і тіазидного діуретика.

Відношення шансів (ВШ) стосовно MACE* впродовж 30 днів при різних антигіпертензивних режимах 

Комбінація

ВШ

(95% ДI)

Бета-блокатор + інгібітор РАС

2.16

(1.54–3.04)

Бета-блокатор + тіазидний діуретик

1.56

(1.10–2.22)

Бета-блокатор + антагоніст кальцію

2.17

(1.48–3.17)

*У порівнянні з комбінацією інгібітору ренін-ангіотензинової системи і тіазидного діуретика

Відношення шансів (ВШ) стосовно смертності-від-всіх-причин впродовж 30 днів при різних антигіпертензивних режимах

Комбінація

ВШ

(95% ДI)

Бета-блокатор + інгібітор РАС

1.79

(1.33–2.42)

Бета-блокатор + тіазидний діуретик

1.65

(1.24–2.18)

Бета-блокатор + антагоніст кальцію

1.68

(1.20–2.35)

*У порівнянні з комбінацією інгібітору ренін-ангіотензинової системи і тіазидного діуретика

Застосування будь-яких інших комбінацій, які не включали бета-блокатор, не було асоційоване зі зростанням ризику МАСЕ і смерті у порівняннні з комбінацією інгібітору ренін-ангіотензинової системи і тіазидного діуретика.

Найбільш сильний зв’язок між прийомом бета-блокатору і підвищенням ризику МАСЕ спостерігався у чоловіків, у учасників 70 років і старше і у пацієнтів, яким проводилось невідкладне, а не заплановане хірургічне втручання.

#хірургія, #діуретики, #гіпертензія, #АГ, #hypertension, #BB, #iACE, #surgery

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin