Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
09.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

29.04.2023 09:19
Версія для друку
  • RSS

Статини знижують ризик інсульту при фібриляції передсердь 

Результати нового когортного дослідження показали, що серед пацієнтів із фібриляцією передсердь (ФП) початок прийому статинів незабаром після постановки діагнозу захищав від інсульту та пов’язаних з ним судинних подій, а більша тривалість застосування асоціювалася з більшим захистом.

Застосування статинів було пов’язане з меншим ризиком ішемічного інсульту або системної емболії, геморагічного інсульту та транзиторної ішемічної атаки (ТІА), незалежно від того, чи приймали пацієнти також антикоагулянти.

Науковці дійшли висновку, що результати дослідження підтверджують використання статинів для профілактики інсульту у пацієнтів із ФП, що виникла вперше.

Спеціалісти заявляють, що ці результати мають важливе клінічне значення, особливо з огляду на те, що при ФП ішемічні інсульти пацієнтів часто є летальними або призводять до інвалідності та мають високий ризик рецидиву.

Результати були представлені на постерній сесії конференції Європейської асоціації серцевого ритму (EHRA) 2023 у м. Барселона.

Дослідники проаналізували дані 51 472 пацієнтів, у яких уперше діагностовано ФП у період з 2010 по 2018 рік. Популяція була поділена на групу  статинів (n = 11 866), визначених як пацієнти, які приймали статини щонайменше 19 днів поспіль протягом першого року після діагностики ФП, і тих, хто не приймав ці препарати (n = 39 606), залежно від того, чи була їм призначена терапія статинами після першого діагнозу ФП.

Середній вік когорти становив 74,9 року, 47,7% становили жінки. Дослідники використовували статистичні методи для збалансування базових коваріатів між двома групами.

Основними наслідками були ішемічний інсульт або системна емболія, геморагічний інсульт і ТІА. Середній термін спостереження становив 5,1 року.

Застосування статинів було пов’язане зі значно нижчим ризиком усіх результатів. Пацієнти, що отримували статини, мали на 17% знижений ризик ішемічного інсульту або системної емболії, на 7% – геморагічного інсульту та на 15% – ризик ТІА.

Науковці також виявили, що тривале використання статинів пов’язане з більшим захистом, ніж короткочасне. При застосуванні статинів протягом 6 років або довше, порівняно із застосуванням від 3 місяців до 2 років, ризик ішемічного інсульту або системної емболії був знижений на 43%; для геморагічного інсульту – на  44%, а для ТІА – на 42%.

Ці асоціації були постійними незалежно від того, чи застосовували пацієнти антикоагулянти або типу антикоагулянту.

Науковці зазначають, враховуючи той факт, що ефект був сильнішим, чим довше пацієнт приймав статин, то якщо пацієнт добре переносить препарат, не повинно бути причин для припинення його застосування, незалежно від віку.

Крім того, це дослідження надає бажані дані та докази, але необхідні проспективні дослідження, щоб вивчити реальний вплив статини, в  іншому випадку це лише асоціація.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin