Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.05.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

19.11.2023 14:15
Версія для друку
  • RSS

Штучний інтелект зможе діагностувати вторинну артеріальну гіпертензію 

Науковці заявляють, що модель машинного навчання (штучний інтелект) може використовувати результати простого аналізу сечі, який вимірює стероїдні гормони, щоб оцінити ймовірність гіпертонії людини, що пов’язана з надлишком кортизолу та альдостерону.

Вчені розробили тест, який використовує лише сечу. Він неінвазивний, але в той же час дуже точний для виявлення гіпертензії, пов’язаної з синдромом Кушинга та первинним альдостеронізмом.

На даний момент менше 1% людей з первинним альдостеронізмом проходять тестування на гіпертензію. Велику кількість пацієнтів не виявляють і тому не лікують належним чином, оскільки існуючий процес діагностики важко провести в стандартних клінічних умовах, так як він вимагає взяття крові, сечі та слини.

Науковці  з дев’яти європейських країн і частини Азії розробили новий тест, використовуючи ресурси з багатьох дисциплін, зокрема математики, науки про дані, обчислювальної техніки, метаболоміки, кардіології та ендокринології.

Дослідники використовували мас-спектрометрію для профілювання кількох стероїдів у крові та сечі 1400 дорослих людей з гіпертонією через ендокринні порушення та без них. Було проаналізовано 27 стероїдних метаболітів, включаючи андрогени та попередники андрогенів, мінералокортикоїди, попередники глюкокортикоїдів і глюкокортикоїди, усі вироблені наднирковими залозами. Метою було виявити ознаки асоціації альдостерону або кортизолу з гіпертензією пацієнта.

Машинне навчання спростило аналіз багатьох тисяч проведених вимірювань.

Площа під кривою (AUC) використовувалася для визначення точності тесту: чим ближче значення AUC до 1, тим кращий тест. Кілька стероїдів у сечі пацієнтів з гіпертензією, спричиненою первинним альдостеронізмом, синдромом Кушинга або феохромоцитомою, порівнювали з профілями пацієнтів з есенціальною гіпертензією.

Для пацієнтів з гіпертензією, пов’язаною з хворобою Кушинга, AUC становила 0,93, тоді як для пацієнтів з первинним альдостеронізмом AUC становила 0,73, що збільшилося до 0,86 у порівнянні лише з пацієнтами з есенціальною гіпертензією з низьким рівнем реніну. Ці результати свідчать про те, що це потенційно дуже точний тест для діагностики синдрому Кушинга та первинного альдостеронізму.

Тест зручний для пацієнтів і клініцистів, оскільки він вимагає лише зразка сечі, а не крові. Це також можна зробити вдома та відправити в центральну лабораторію для оцінки.

Результати тесту дають оцінку ризику щодо ймовірності наявності у пацієнта гіпертензії Кушинга чи гіпертензії, пов’язаної з альдостероном, або стандартної гіпертензії.

У майбутньому дослідники хочуть навчити та вдосконалити модель на провідних стероїдних маркерах, щоб допомогти застосувати її в клінічній практиці. Науковці також хочуть включити в модель інші параметри, такі як ренін, калій, адренокортикотропний гормон (АКТГ), а також навчити модель розрізняти АКТГ-залежний і АКТГ-незалежний синдром Кушинга.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми