Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
26.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

06.04.2022 22:45
Версія для друку
  • RSS

Нові рекомендації щодо серцевої недостатності 

Нові американські рекомендації щодо серцевої недостатності (СН), опубліковані цього тижня, повинні багато чого надолужити, враховуючи значні, навіть змінюючи парадигму, доповнення до доступних варіантів лікування за останні кілька років.

Нині документ включає в себе як нові, так і перепрофільовані медикаментозні методи лікування, які приносять користь майже без урахування фракції викиду (ФВ), а також засновану на фактичних даних необхідність на ранньому етапі залучати пацієнтів приймати принаймні чотири основні класи ліків, так звана чотирикомпонентна терапія.

Документ із рекомендаціями пропонує дорожню карту для вирішення ключових питань та багатьох інших, а також використовує деякі творчі тактики. Вони включають введення зручної для широкого кола спеціалістів термінології для традиційних, але незрозумілих назв чотирьох стадій тяжкості СН, яка матиме ширше охоплення та розширить використання ефективних методів лікування.

В рекомендаціях вводять додаткову термінологію стадій захворювання, яка характеризує синдром як континуум:

• "Ризик СН" для стадії А застосовується до безсимптомних пацієнтів з такими факторами ризику, як діабет або гіпертонія, але без встановлених структурних змін.

• «Пре-СН» для стадії B, коли додаються структурні зміни серця або підвищений рівень натрійуретичних пептидів за відсутності симптомів.

• «Симптоматична СН» для стадії С, тобто структурне захворювання із поточними або попередніми симптомами.

• «Прогресуюча СН» для стадії D, що характеризується тяжкими симптомами, що інвалідизують, або повторними госпіталізаціями навіть при призначеній медикаментозній терапії (GDMT).

Нові терміни повинні бути легшими для лікарів первинної ланки медичної допомоги, а також нефахівців для запам'ятовування та ефективного використання.

В документі також оновлюються  і вводяться рекомендації щодо гострої СН та супутніх захворюваннях — зокрема, при ФП, дефіциті заліза, апное уві сні, ішемічній хворобі серця та захворюваннях клапанів серця, а також при кардіоміопатії та СН, пов'язана з вагітністю та хіміотерапією раку.

Пацієнти з ризиком СН на стадії А за старою термінологією характеризуються одним або декількома значними факторами ризику СН, такими як гіпертонія, діабет або ішемічна хвороба серця, як це було зазначено у попередніх рекомендаціях. В новому документі додається до списку генетичні кардіоміопатії та вплив кардіотоксичних агентів.

Рекомендації також включають підвищений рівень натрійуретичних пептидів як індикатор ризику серцевої недостатності, що має значення для скринінгу. За словами науковців, дані свідчать про те, що для пацієнтів з ризиком СН скринінг на основі натрійуретичних пептидів може запобігти розвитку дисфункції лівого шлуночка при СН.

Люди з ризиком СН охоплюють більшу частину населення, враховуючи поширеність у світі високого артеріального тиску (АТ), ожиріння та діабету. Таким чином, ведення стадії А фокусується на встановлених принципах первинної профілактики серцево-судинних захворювань, таких як контроль маси тіла та АТ, фізичні вправи та здорове харчування.

Для пацієнтів із симптоматичною СН рекомендована міждисциплінарна допомога та ранній початок прийому препаратів кожного з чотирьох класів. Така чотирикомпонентна терапія включає інгібітор SGLT2 разом з β-блокатором, антагоністом мінералокортикоїдних рецепторів (АМР) та інгібітором ренін-ангіотензинової системи (РАС): «основна терапія» для пацієнтів із СНзнижФВ.

Рекомендації також вперше включають оцінку економічної ефективності різних методів лікування.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin