Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
26.10.2020

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

30.07.2015 13:21
Версія для друку
  • RSS

Зв’язок між жировою тканиною серця і рівнями естрогенів в постменопаузі. 

Автори визначали взаємозв'язок між гормональними змінами і вираженістю жирової тканини серця...За результатами нового дослідження виявилось, що найбільше зниження рівнів естрадіолу впродовж і в постменопаузі, у порівнянні з пременопаузою, асоційоване з найбільшим збільшенням об’єму епікардіального жиру.

Автори відмічають, що у жінок в пізній перименопаузі і постменопаузі спостерігається збільшення об’єму епікардіальної жирової тканини в середньому на 9.88% у порівнянні з жінками в пременопаузі чи ранній перименопаузі. Також, у жінок в пізній перименопаузі чи постменопаузі на 20.72% більший об’єм перикардіального жиру і на 11.6% - загального об’єму жирової тканини серця (P<0.05). Однак, рівні аортальної периваскулярної жирової тканини не асоціювались з менопаузою.

Більше того, за словами авторів, у жінок з найбільшим зменшенням рівнів #естрадіол’у в порівнянні з вихідним спостерігались достовірно вищі об’єми прикардіального жиру у порівнянні з жінками, у яких рівні естрадіолу знизились найменше. Ці зміни залишались достовірні і після корекції на супутні фактори, включаючи і вік. Зазначається, що зростання об’єму перикардіальної жирової тканини на 20% може відповідати 11% зростанню ризику коронарних подій.

З іншого боку, результати дослідження, в яке було включено 456 жінок, також свідчать про те, що існує кореляція між збільшенням об’єму жирової тканини серця і вищими рівнями андрогенів. Вищі рівні індексу вільного андрогену і нижчі концентрації глобуліну, що зв’язує статеві гормони, були асоційовані зі зростанням об’ємів у деяких жирових депо серця. Індекс вільного андрогену був достовірно асоційований з жировими відкладеннями навколо аорти, а концентрації глобуліну, що зв’язує статеві гормони – з жировими відкладеннями усіх депо серця жінок середнього віку.  

Вік учасниць на момент включення складав від 42 до 52 років. Всім учасницям поточного дослідження проводилась електронно-порменева комп’ютерна томографія.

В коментарях іншими спеціалістами зазначається, що результати дослідження є вкрай цікавими, але неоднозначними. Адже рівні андрогенів впродовж менопаузи не змінюються, тому виникає питання, на підставі чого був зроблений висновок, що на об’єм жирової тканини впливають не андрогени, а саме рівень естрогенів.

#CCЗ, #менопауза, #CVD, #menopause, #estradiol

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin