Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
18.01.2020

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

22.06.2019 20:38
Версія для друку
  • RSS

Зниження когнітивних функцій у пацієнтів з ІХС. 

Зниження когнітивних функцій у пацієнтів з ІХСРезультати нового дослідження ELSA продементрували більш прискорене зниження когнітивних функцій у пацієнтів після встановлення діагнозу інфаркту міокарда (ІМ) або стенокардії.

Науковці зазначають, що знижння когнітивних функцій спостерігалось не відразу після події, а більш поступово впродовж 12 років.

Вчені говорять, що навіть невелика когнітивна дисфункція може привести до збільшення ризику недоумства в довгостроковій перспективі.

ELSA є одним з найбільших лонгитюдних досліджень, які вивчають прогрес зниження когнітивних функцій до і після діагностики ІХС. Це дослідження є репрезентативним для всієї Англії.

Цей аналіз включав дані 7888 учасників, що не мали інсульту у віці 50 років і старше, у яких була базова і принаймні одна повторна оцінка когнітивної функції в період з 2002 по 2017 рік.

Дослідники виключили осіб, у яких в анамнезі був інсульт або інфаркт міокарда, у яких був підтверджений діагноз деменції або хвороби Альцгеймера на вихідному рівні або у яких був інцидент інсульту під час спостереження.

Когнітивні здібності учасників були протестовані в трьох областях: словесна пам'ять, семантична швидкість і тимчасова орієнтація.

За 12 років у 5,6% учасників відбувся інфаркт міокарда або стенокардія. Було зафіксовано 254 випадків інфаркту міокарда і 286 випадків стенокардії.

При порівнянні результатів тестів у пацієнтів з ІХС спостерігалося більш швидке зниження когнітивних здібностей порівняно з тими, хто не мав  ІХС.

Крім того, не було ніяких ознак короткочасного зниження когнітивних функцій після діагнозу ІХС.

Це вказує на те, що на відміну від пошкодження головного мозку, викликаного цереброваскулярним захворюванням, гіпоксично-ішемічне ушкодження, викликане ІХС, може бути незначним і, отже, недостатнім, щоб викликати когнітивні порушення в короткостроковій перспективі.

Проте ішемічна хвороба серця може бути критичним фактором для  передчасного досягнення граничного рівня клінічних когнітивних порушень і одночасного скорочення кількості когнітивно-життєво важливих років.

Дослідники відзначили, що відсутність гострого зниження когнітивних функцій після ІХС свідчить про те, що ішемічна подія як така не обов'язково викликає гостру структурну зміну в головному мозку (наприклад, мікроінфаркти), а скоріше, що саме захворювання серця може мати довгострокові наслідки на цереброваскулярні функції - можливо через функціонування гематоенцефалічного бар'єру і процесів перфузії та окислення в мозку.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Спостережне дослідження PLIT: зміни альбумінурії у пацієнтів з АГ та цукровим діабетом з легкою та помірною хронічною хворобою нирок.

Спостережне дослідження PLIT: зміни альбумінурії у пацієнтів з АГ та цукровим діабетом з легкою та помірною хронічною хворобою нирок. Антигіпертензивна терапія зменшує поширеність суб'єктів з альбумінурією, виявляючи значну різницю між різними комбінаціями... >>>

Фульмінантний міокардит

 Наукова заява Американської асоціації серця щодо ведення цієї патології... >>>