Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
27.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

08.10.2023 16:20
Версія для друку
  • RSS

Застосування аспірину з кишковорозчинною оболонкою та без неї 

Результати ретроспективного аналізу даних з рандомізованого клінічного дослідження показали, що аспірин, вкритий кишковорозчинною оболонкою, не менш ефективний, ніж аспірин без оболонки, щодо запобігання смерті, інфаркту міокарда (ІМ) або інсульту серед пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, але також не є значно безпечнішим з точки зору ризику кровотечі.

Науковці відзначають, що нещодавно цінність аспірину з кишковорозчинною оболонкою була поставлена під сумнів через знижену біодоступність аспірину та можливість обмеженого захисту серцево-судинної системи.

Новий аналіз відкритого рандомізованого дослідження ADAPTABLE (дозування аспірину: дослідження орієнтоване на пацієнта, що оцінює переваги та довгострокову ефективність) 2021 року, який не показав статистичної різниці між високою дозою (325 мг) і низькою дозою (81 мг щоденного прийому аспірину в разі смерті або госпіталізації з приводу ІМ або інсульту серед 15 076 пацієнтів з атеросклеротичним серцево-судинним захворюванням і без суттєвої різниці в сильних кровотечах між дозами.

Для поточного аналізу дослідники поділили учасників на підгрупи на основі рандомізованої дози аспірину та складу препарату (з кишковорозчинною оболонкою або без неї) про який повідомляли пацієнти, і оцінили безпеку та ефективність аспірину, вкритого та непокритого покриттям, у двох дозах протягом 26,2 місяців.

 З учасників, зареєстрованих у ADAPTABLE, 10 678 (70,1%) повідомили про склад препаратів; середній вік пацієнтів становив 68,0 років, 68,2% були чоловіками, а 84,0% були білими.

У групі аспірину, вкритого кишковорозчинною оболонкою, кумулятивна частота смерті, ІМ або інсульту становила 6,6% для дози 81 мг і 7,1% для дози 325 мг (скоригований коефіцієнт ризику [aHR], 1,13; 95% ДІ, 0,88-1,45), і були подібні результати для аспірину без оболонки (8,5% проти 7,6%; aHR, 0,99; 95% ДІ, 0,83-1,18) із  P = 0,41 у групах.

Смертність від усіх причин також істотно не відрізнялася (aHR, 0,88; 95% ДІ, 0,63-1,23 для аспірину з кишковорозчинною оболонкою проти aHR, 0,90; 95% ДІ, 0,72-1,13 для аспірину без оболонки;  P = 0,90).

Спостерігалося невелике, але значне підвищення частоти сильних кровотеч у групі аспірину, вкритого кишковорозчинною оболонкою, з більшою дозою (aHR, 2,37; 95% ДІ, 1,02-5,50), різниці в сильних кровотечах у когорті аспірину без покриття (aHR, 0,89; 95% ДІ, 0,49-1,64; взаємодія P = 0,07), і не фіксувалося суттєвої різниці щодо кровотеч з шлунково-кишкового тракту.

Автори відзначили, що результати цього аналізу не показали жодної різниці в результатах ефективності чи безпеки аспірину залежно від форми вживаного препарату, дози.

Лише 70,1% учасників повідомили про початкову форму аспірину, яку вони могли змінити під час дослідження, і невідомі фактори могли вплинути на вибір форми аспірину. Використання аспірину, вкритого кишковорозчинною оболонкою, не було частиною рандомізаційної стратифікації, тому дані слід розглядати як дані спостережного дослідження. Зарахування жінок і груп меншин було відносно низьким, тому узагальнення результатів залишається під питанням.

 

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin