Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

27.03.2015 17:46
Версія для друку
  • RSS

Вихід для пацієнтів з гіперкаліємією, які потребують прийому інгібіторів РААС. 

Результати другої фази дослідження свідчать про потенціал нового препарату...За даними нового дослідження виявилось, що застосування перорального калій-зв’язуючого препарату #патіромер’у виявилось ефективним і безпечним протягом року прийому у пацієнтів з хронічним захворюванням нирок (ХЗН), цукровим діабетом 2-го типу і гіпертензією, наявністю чи відсутністю серцевої недостатності (СН), у яких розвивалась легка чи помірна гіперкаліємія у зв’язку з застосуванням інгібіторів ренін-ангіотензин-альдостеронової системи (РААС). В двох підгрупах учасників – з наявністю і без #СН – середні рівні калію крові були нормальними впродовж трьох днів і залишались в межах норми протягом року, а сам препарат добре переносився хворими.

В дослідження #Amethyst-DN було включено 304 пацієнти з ХЗН, цукровим діабетом 2-го типу і артеріальною гіпертензією, які приймали інгібітори РААС. Пацієнтам з легкою гіперкаліємією (калій плазми більше 5.0 і менше або дорвнює 5.5 ммоль/л) патіромер призначали в дозі 4.2, 8.4 чи 12.6 г двічі на день, а пацієнтам з помірною гіперкаліємією (калій плазми вище 5.5 але менше 6.0 ммоль/л) – 8.4, 12.6 чи 16.8 г двічі на день. Дані дози титрувалися з метою досягнення і підтримки показника каліємії на рівні 5.0 ммоль чи менше.

Серед цих пацієнтів у 105 відмічалась СН (у 77 було виявлено легку, а у 28 – помірну гіперкаліємію), а у 199 не було СН (у 143 виявлено легку гіперкаліємію, а у 56 – помірна).

Середній вік пацієнтів різнився від 58.9 до 69.1 року, більшість (від 59% до 71%) була чоловічої статі. В групі СН у 79.2% учасників з легкою гіперкаліємією і 60.7% пацієнтів з помірною гіперкаліємією завершили дослідження. В групі без СН в обох підгрупах завершення закінчили 66%.

На третій день дослідження (приблизно 48 годин після прийому першої дози партиромеру) середній рівень калію зменшився з 5.13 ммоль/л на 0.33 ммоль/л в групі пацієнтів з СН і легкою гіперкаліємією і з 5.62 ммоль/л на 0.55 ммоль/л у пацієнтів з СН і помірною гіперкаліємією (P<0.001 для обох).

В групі СН середній рівень калію менше 5 ммоль/л був досягнутий на 3-й день у пацієнтів з легкою гіперкаліємією і на 1 тиждень прийому – у пацієнтів з помірною гіперкаліємією. У більшості пацієнтів з СН (від 74% до 96%) нормальні значення каліємії (3.8-5.0 ммоль/л) тримались з 12 по 52 тиждень. Припинення прийому препарату призводило до зростання рівня каліємії. Результати в групі пацієнтів без СН були подібні.

Найбільш частими небажаними подіями у учасників з СН була гіпомагнезіємія (10 пацієнтів; 9.5%), діарея (4.8%) і гіпокаліємія (рівень калію плазми менше 3.5 ммоль/л – 3.8%). Вісім пацієнтів з СН припинили прийом препарату в зв’язку з побічними ефектами. Було відмічено 9 смертей в групі пацієнтів з СН і 6 – в групі пацієнтів без СН. Однак ні одну з них автори не пов’язують з рівнями калію.

#patiromer, #HF, #hyperkalemia

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin