Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
27.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

10.02.2024 11:54
Версія для друку
  • RSS

Цікавий метод зниження артеріального тиску 

Результати нового дослідження GATEWAY, отримані протягом 5-річного спостереження, показали, що баріатрична хірургія є ефективною та тривалою стратегією контролю високого артеріального тиску (АТ) для дорослих із ожирінням і неконтрольованою гіпертензією

У дослідженні ті, хто переніс баріатричну хірургію, мали нижчий індекс маси тіла (ІМТ) і приймали менше антигіпертензивних препаратів через 5 років, зберігаючи нормальний АТ, ніж ті, хто отримував лише антигіпертензивні препарати.

Науковці наголошують, що баріатрична та метаболічна хірургія може бути дуже ефективною в лікуванні пацієнтів з ожирінням і гіпертонією в довгостроковій перспективі.

В GATEWAY було включено 100 дорослих (76% жінок) з ожирінням 1/2 ступеня (ІМТ від 30 до < 40 кг/м2; середнє значення 37 кг/м2), які приймали щонайменше два антигіпертензивні препарати в максимальних дозах на початку дослідження.

Половина була випадковим чином розподілена на лапароскопічне шунтування шлунка Roux-en-Y (RYGB) плюс ліки, а інша половина — лише на ліки. Основним результатом було зниження принаймні на 30% антигіпертензивних препаратів при підтримці АТ < 140/90 мм рт. Результати за п'ять років базувалися на 37 пацієнтах у хірургічній групі та 32 у групі лише медикаментозного лікування.

Через 5 років ІМТ становив 28,01 кг/м2 для тих, хто переніс операцію, проти 36,40 кг/м2 для тих, хто приймав тільки ліки (P <0,001).

Пацієнти, які пройшли RYGB, мали 80,7% зменшення кількості антигіпертензивних препаратів, які вони приймали, при підтримці АТ < 140/90 мм рт.ст. порівняно зі зниженням на 13,7% у тих, хто приймав тільки ліки.

Через 5 років пацієнти, що пройшли хірургічне втручання, приймали в середньому 0,80 антигіпертензивних препаратів проти 2,97 у групі, яка отримувала лише ліки, щоб контролювати АТ на рівні або нижче цільового значення.

Незважаючи на використання меншої кількості антигіпертензивних препаратів у RYGB, дані амбулаторного моніторингу АТ виявили подібні 24-годинний, денний і нічний профілі АТ порівняно з тільки медикаментозною терапією.

Частота ремісії гіпертензії (контрольований АТ без медикаментів) була майже в 20 разів вищою в групі хірургічного втручання, ніж у групі лише медикаментозного лікування (46,9% проти 2,4%; P < 0,001).

Крім того, частота очевидної резистентної гіпертензії була нижчою без операції (0% проти 15,2%). Хірургічна група також показала докази меншого ремоделювання передсердь.

Результати за 5 років узгоджувалися з результатами GATEWAY за 1 рік та 3 роки.

Обмеження дослідження включають його одноцентровий відкритий дизайн з невеликим розміром вибірки та втрату подальшого спостереження за деякими пацієнтами.

Дослідники зазначають, що це дослідження надає важливі довгострокові дані про переваги шлункового шунтування для зниження ваги та контролю артеріального тиску.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin