Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

15.10.2015 10:24
Версія для друку
  • RSS

Рутинна аспірація тромбу при проведенні перкутанного коронарного втручання. 

Автори оцінювали ефективність рутинної аспірації тромбу при проведенні ПКВ у пацієнтів з гострим інфарктом міокарду з елевацією сегменту ST...Результати двох досліджень, представлених на конгресі Транскатетерного лікування серцево-судинних захворювань, не виявили переваг рутинного застосування тромбектомії при проведенні первинного коронарного втручання (ПКВ) у пацієнтів з гострим інфарктом міокарду з елевацією сегменту ST.

У великому дослідженні #TOTAL, в яке було включено 10732 пацієнти, що поступили до клініки з ГІМ з елевацією ST впродовж 12 годин від початку симптомів, рутинна аспірація тромбу при #ПКВ не зменшувало рівні клінічних подій до першого року після втручання. Більше того, проведення аспірації тромбу було асоційоване з достовірним підвищенням ризику інсульту. Загалом, первинної кінцевої точки – комбінації серцево-судинної смерті, #ІМ, кардіогенного шоку чи серцевої недостатності – досягло 8% з 5035 пацієнтів групи тромбектомії і 8% з 5029 пацієнтів, рандомізованих в групу проведення ПКВ без аспірації тромбу. Рівень інсультів склав 1.2% в групі тромбектомії і 0.7% - в групі ізольованого ПКВ (ВР 1.66; 95% ДІ 1.10-2.51).

В представлених результатах також включили оновлений мета-аналіз 20 рандомізованих досліджень з загальною кількістю 21173 учасників. В даному аналізі рівень смертності-від-всіх-причин склав 4% в групі тромбектомії і 5% в групі ізольованого ПКВ, а різниця у показниках виявилась не достовірною (ВШ 0.90; 95% ДІ 0.79-1.02). #Інсульт розвинувся у 0.9% пацієнтів групи аспірації тромбу і у 0.6% пацієнтів групи ізольованого ПКВ. При цьому різниця у показниках виявилась достовірною (ВР 1.43; 95% ДІ 1.03-1.99).

В другому дослідженні авторам також не вдалось виявити переваги аспірації тромбу у пацієнтів з ГІМ з елевацєю ST. Різниця між даним дослідженням і аналізом TOTAL полягала в тому, що пацієнти були доставлені до клініки в період від 12 до 48 годин від початку симптомів, а середній час від початку симптомів склав 28 годин. Загалом, 152 пацієнти були рандомізовані в дві групи – з проведенням чи без проведення рутинної аспірації тромбу при проведенні ПКВ. Всім пацієнтам в терміни від 1 до 4 днів після рандомізації порводилось МРТ серця.

Виявилось, що розповсюдження мікроваскулярної обструкції, яку виражали у відсотку маси міокарду, достовірно не відрізнялась між групами. До того ж не було виявлено різниці у розмірі інфаркту, фракції викиду ЛШ чи ангіографічних/клінічних кінцевих точках.

#STEMI, #PCI, #stroke

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin