Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
24.10.2020

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

17.06.2015 11:13
Версія для друку
  • RSS

Псоріаз і ризик небажаних серцево-судинних подій. 

Мета нового дослідження - оцінити, чи є псоріаз незалежним фактором ризику серцево-судинних подій...В 2006 році дослідники прийшли до висновку, що псоріаз є фактором ризику інфаркту міокарду і інших атеросклеротичних захворювань. В послідуючому проводились дослідження з метою чіткого визначення: чи є #псоріаз незалежним фактором ризику, чи просто асоційований з наявністю таких супутніх станів як ожиріння, гіперліпідемія, куріння, цукровий діабет і артеріальна гіпертензія.

Автори використали дані 48523 пацієнтів з псоріазом і 208157 осіб контрольної групи, за якими спостерігали до виникнення першої серцево-судинної події (інфаркт міокарда, інсульт, нестабільна стенокардія чи гострий коронарний синдром), переїзду, смерті чи закінчення дослідження (період спостереження склав в середньому 5.2 років).

За період дослідження у 1257 пацієнтів, які страждали на псоріаз (2.59%), і 4784 осіб групи контролю (2.30%) виникли основні серцево-судинні події. Мультиваріаційний аналіз показав, що фактори, достовірно асоційовані з виникненням вказаних подій, розподілені від максимального до мінімального відносного ризику (2.74-1.07), включали транзиторну ішемічну атаку (ТІА), поточне паління, чоловічу стать, наявність хронічної серцевої недостатності, фібриляції передсердь, артеріальної гіпертензії, запальних артритів, клапанного захворювання серця, цукрового діабету, хронічного захворювання нирок, депресії і вік. ВР щодо псоріазу склав 1.10 (1.04-1.17), а для важкої форми – 1.40 (1.07-1.84); після корекції на всі супутні фактори відповідні показники ВР знизились до 1.02 (0.95-1.08) і 1.28 (0.96-1.69), відповідно. Виходячи з отриманих результатів автори прийшли до висновку, що наявність псоріазу не асоційована з підвищенням ризику основних небажаних серцево-судинних подій протягом відносно нвеликого часового проміжку (3-5 років).

Обмеженнями дослідження включали відсутність підтвердження діагнозу лікарем-дерматологом, можливість проведення втручань при вакому перебігу псоріазу, які могли впливати на серцево-судинний ризик (наприклад, застосування метотрексату чи антагоністу фактору некрозу пухлини-α), а також відносно короткий період спостереження.

#ССЗ, #psoriasis, #CVD

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Ризик панкреатиту при гіпертригліцеридемії

 Співвідношення між рівнями тригліцеридів і аполіпопротеїну B  може допомогти у визначені ризику панкреатиту... >>>