Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
26.10.2020

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

05.05.2015 15:14
Версія для друку
  • RSS

Променева терапія в зв’язку з раком молочної залози і порушення провідності. 

Автори проаналізували, чи є зв'язок між проведенням променевої терапії і порушеннями провідності серця, що потребують встановлення воідія ритму...За результатами нового дослідження, які були представлені на форумі Європейського товариства радіотерапії і онкології, у жінок, які проходять променеву терапію з приводу раку молочної залози, не відмічається зростання ризику подальшого виникнення порушення провідності, що потребуватиме встановлення водія ритму.

За словами головного дослідника, якщо жінці після променевого лікування  раку молочної залози встановлюється водій ритму, можна бути впевненим, що це не стало наслідком проведеної терапії.

Отримані дані є хорошою новиною, тому що раніше проведені дослідження виявили зростання інших кардіальних проблем, пов’язаних з променевою терапією в зв’язку з онкологічним захворюванням. Так, в 2013 році було виявлено, що кожен додатковий грей опромінення в зону грудей асоційований з 7.4% зростанням ризику основних коронарних подій (P<0.001), включаючи інфаркт міокарду, потребу в реваскуляризації коронарних артерій і смерть внаслідок ішемічної хвороби серця.

Загалом в новому дослідженні взяло участь 44704 жінки. Було виявлено, що серед 18308 жінок, яким проводилась променева терапія з приводу раку молочної залози, 179 жінкам (0,98%) було встановлено водій ритму. З цих жінок у 90 був лівобічний, а у 89 – правобічний рак молочної залози.

Для порівняння, в групі жінок, які не отримували променеву терапію з приводу раку молочної залози, відповідний показник склав 1.54%. Після корекції на рік лікування, вік і час з моменту встановлення діагнозу ризик виникнення порушень провідності, що потребують встановлення водія ритму, між групами достовірно не відрізнявся (ВР, 1.06; Р=0.71).

#рак, #онкологія, #ССЗ, #cancer, #radiotherapy, #CVD

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin