Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
30.10.2020

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

08.09.2015 14:18
Версія для друку
  • RSS

Паління у хворих з цукровим діабетом. 

Автори представили результати нового мета-аналізу з оцінки впливу паління на небажані клінічні наслідки у пацієнтів з цукровим діабетом...Якщо хворий на цукровий діабет (ЦД) палить, то його відносний ризик смерті і серцево-судинних подій зростає приблизно на 50%, а відмова від паління може знижувати ці ризики. Такі результати нового дослідження, опублікованого в журналі Circulation.

За словами авторів, у пацієнтів з #ЦД необхідно рутинно визначати і жорстко контролювати статус паління. А виходячи з результатів дослідження відмова від паління залишається однією з основних цілей у пацієнтів, які продовжують палити.

Новий аналіз є більш всебічним, ніж попередні. Наприклад, в нього включено майже вдвічі більше досліджень і в 10 раз більше учасників, ніж в колишньому мета-аналізі 2011 року.

Незважаючи на те, що в багатьох дослідженнях оцінювався взаємозв’язок між палінням і ризиком захворюваності і смертності, результати цих досліджень різні.

В аналіз були включені проспективні когортні дослідження, метою яких була оцінка взаємозв’язку між активним палінням і ризиком загальної смертності і серцево-судинних подій у пацієнтів з цукровим #діабет’ом 1-го чи 2-го типу.

За результатми було виявлено 55% зростання ризику смерті-від-всіх-причин у пацієнтів з ЦД, які палять (сумарний скорегований ВР 1.55 в 48 дослідженнях із загальною кількістю учасників – 1132700 чоловік), а також ризику серцево-судинної смерті (ВР 1.49; 13 досліджень, 37550 учасників, 3163 серцево-судинні смерті).

Також у пацієнтів з ЦД, які палять, виявлено 44% зростання ризику серцево-судинних захворювань (сумарний ВР 1.44; 16 досліджень), 51% зростання ризику ішемічної хвороби серця (21 дослідження), 54% зростання ризику #інсульт’у (15 досліджень), 43% зростання ризику серцевої недостатності (4 дослідження), а також зростання ризику розвитку захворювання периферичних артерій більше ніж в 2 рази (ВР 2.15; 3 дослідження).

Відмічається, що мета-аналіз мав свої обмеження. Наприклад, отримані результати не можна екстраполювати на азіатів і пацієнтів з цукровим діабетом 1-го типу, позаяк дані учасники були представлені в дослідженнях в недостатній кількості.

Додатковий аналіз засвідчив, що активне паління в популяції пацієнтів з діабетом мало місце у 14.6% померлих чоловіків і 3.3% померлих жінок (приблизно 438000 смертей щорічно).

Відмова від паління знижує вказані ризики. У порівнянні з людьми, які ніколи не палили, у колишніх курців відмічається зростання загальної смертності на 19%, серцево-судинної смертності – на 15%, ризику #ССЗ – на 9%, ризику #ІХС – на 14%. А от ризик інсульту у пацієнтів, що кинули палити, у порівнянні з тими, що ніколи не палили, майже однаковий (ВР 1.04).

#паління, #smoking, #DM, #diabetes, #CVD, #CAD, #stroke

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Консиліум фахівців 31 жовтня об 11:00 субота.

Консиліум фахівців 31 жовтня об 11:00 субота. Діалог професіоналів: поговоримо начистоту про сечову кислоту... >>>