Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
17.10.2018

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

08.09.2015 14:18
Версія для друку
  • RSS

Паління у хворих з цукровим діабетом. 

Автори представили результати нового мета-аналізу з оцінки впливу паління на небажані клінічні наслідки у пацієнтів з цукровим діабетом...Якщо хворий на цукровий діабет (ЦД) палить, то його відносний ризик смерті і серцево-судинних подій зростає приблизно на 50%, а відмова від паління може знижувати ці ризики. Такі результати нового дослідження, опублікованого в журналі Circulation.

За словами авторів, у пацієнтів з #ЦД необхідно рутинно визначати і жорстко контролювати статус паління. А виходячи з результатів дослідження відмова від паління залишається однією з основних цілей у пацієнтів, які продовжують палити.

Новий аналіз є більш всебічним, ніж попередні. Наприклад, в нього включено майже вдвічі більше досліджень і в 10 раз більше учасників, ніж в колишньому мета-аналізі 2011 року.

Незважаючи на те, що в багатьох дослідженнях оцінювався взаємозв’язок між палінням і ризиком захворюваності і смертності, результати цих досліджень різні.

В аналіз були включені проспективні когортні дослідження, метою яких була оцінка взаємозв’язку між активним палінням і ризиком загальної смертності і серцево-судинних подій у пацієнтів з цукровим #діабет’ом 1-го чи 2-го типу.

За результатми було виявлено 55% зростання ризику смерті-від-всіх-причин у пацієнтів з ЦД, які палять (сумарний скорегований ВР 1.55 в 48 дослідженнях із загальною кількістю учасників – 1132700 чоловік), а також ризику серцево-судинної смерті (ВР 1.49; 13 досліджень, 37550 учасників, 3163 серцево-судинні смерті).

Також у пацієнтів з ЦД, які палять, виявлено 44% зростання ризику серцево-судинних захворювань (сумарний ВР 1.44; 16 досліджень), 51% зростання ризику ішемічної хвороби серця (21 дослідження), 54% зростання ризику #інсульт’у (15 досліджень), 43% зростання ризику серцевої недостатності (4 дослідження), а також зростання ризику розвитку захворювання периферичних артерій більше ніж в 2 рази (ВР 2.15; 3 дослідження).

Відмічається, що мета-аналіз мав свої обмеження. Наприклад, отримані результати не можна екстраполювати на азіатів і пацієнтів з цукровим діабетом 1-го типу, позаяк дані учасники були представлені в дослідженнях в недостатній кількості.

Додатковий аналіз засвідчив, що активне паління в популяції пацієнтів з діабетом мало місце у 14.6% померлих чоловіків і 3.3% померлих жінок (приблизно 438000 смертей щорічно).

Відмова від паління знижує вказані ризики. У порівнянні з людьми, які ніколи не палили, у колишніх курців відмічається зростання загальної смертності на 19%, серцево-судинної смертності – на 15%, ризику #ССЗ – на 9%, ризику #ІХС – на 14%. А от ризик інсульту у пацієнтів, що кинули палити, у порівнянні з тими, що ніколи не палили, майже однаковий (ВР 1.04).

#паління, #smoking, #DM, #diabetes, #CVD, #CAD, #stroke

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Ривароксабан при транскатетерній заміні аортального клапана.

Дослідження GALILEO була передчасно припинено після попереднього аналізу, який показав, що ривароксабан  пов'язаний зі збільшенням смертності від усіх причин... >>>