Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
20.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

15.04.2020 13:02
Версія для друку
  • RSS

Оновлення до рекомендацій AHA щодо лікування ІХС у пацієнтів з ЦД 2 типу.  

Американська асоціація серця (АНА) оновила рекомендації щодо лікування пацієнтів зі стабільною ішемічною хворобою серця  (ІХС) і цукровим діабетом 2 типу (ЦД)  через наявність нових доступних стратегій зниження ризику.

Нова публікація призначена в першу чергу для кардіологів, але також для інформування лікарів первинної ланки, ендокринологів і всіх інших клініцистів, які мають справу з цими пацієнтами.

Оновлення рекомендацій стосується антитромботичної терапії; контролю артеріального тиску, з обговоренням як цільового рівня тиску, так і кращих медикаментів, які використовуються для досягнення цільового рівня; контролю рівня ліпідів; глікемічного контролю; зміни способу життя; зниження  ваги, в тому числі ролі баріатричної хірургії; і підходів до лікування стабільної стенокардії як з медикаментозної точки зору, так і з інтервенційної.

Спеціалісти  підкреслюють, що значна частина пацієнтів з ЦД і ІХС, в тому числі після гострого коронарного синдрому, не отримує терапію з доведеною серцево-судинної ефективністю, таку як високоінтенсивні дози статинів, подвійну антитромбоцитарну терапію, інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту / блокатори рецепторів ангіотензину II і медикаменти, що знижують рівень глюкози, з доведеною серцево-судинної ефективністю.

Ці проблеми в лікуванні підкреслюють критичну необхідність для лікарів   активніше призначати препарати, що знижують рівень глюкози, для цих пацієнтів, а саме інгібіторів SGTL2 та агоністів рецептора GLP-1 в якості кращих варіантів контролю гіперглікемії. Ґрунтуючись на даних досліджень, препарати в цих двох класах можуть вважатися першою лінією для пацієнтів з ЦД і ІХС та, ймовірно, вони навіть кращі за метформін.

Особливу увагу в документі присвячено баріатричній хірургії в якості інструменту з документованою безпекою та ефективністю для зменшення чинників ризику серцево-судинних захворювань. Проте, в заяві також наголошується, що рандомізовані дослідження до теперішнього часу не були достатньо ефективними для оцінки серцево-судинних подій і смертності, хоча обсерваційні дослідження послідовно показали зниження ризику серцево-судинних захворювань за допомогою таких процедур. Вони можуть стати ще одним ефективним інструментом для зниження ризику серцево-судинних захворювань в підгрупі пацієнтів з ожирінням, особливо у осіб з індексом маси тіла не менше 35 кг / м2.

Результати дослідження показали, що у ретельно відібраних пацієнтів, яких лікують кваліфіковані хірурги в центрах з великим обсягом, пацієнти досягнуть більшого успіху при баріатричних оперативних процедурах, ніж при медикаментозній терапії для поліпшення декількох факторів ризику, в тому числі глікемічного контролю.

У заяві науковців згадується як медикамент першої лінії ікосапент етил (Vascepa), новий препарат, схвалений в грудні 2019 роки для рутинного використання у пацієнтів в США, включаючи пацієнтів з ІХС і ЦД2, за умови, що рівень їх тригліцеридів в крові не менше 150 мг/дл. Результати дослідження REDUCE-IT продемонстрували безпечність та ефективність ікосапенту етилу.

Інші розділи заяви також рекомендують клініцистам:

-призначати тривалу подвійну антиагрегантну терапію пацієнтам з ІХС і ЦД2 з додатковими маркерами високого ризику, такими як попередній ІМ, більш молодий вік і вживання тютюну;

-призначати пероральні антикоагулянти в низьких дозах разом з антиагрегантними препаратами, такими як аспірин, для пацієнтів із вторинною профілактикою;

- цільовий рівень артеріального тиску не більше 140/90 мм рт.ст. для всіх пацієнтів з ІХС і ЦД2;

- встановити цільовий рівень АТ менше 130/80 мм рт.ст. у пацієнтів з високим ризиком, таких як негри, азіати і пацієнти з цереброваскулярними захворюваннями;

-запевнити пацієнтів в тому, що незважаючи на невелике підвищення рівня цукру в крові, співвідношення ризик-користь явно на користь введення статинів людям з ЦД2 і ІХС.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin