Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
17.10.2018

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

16.03.2015 16:08
Версія для друку
  • RSS

Новини конгресу Американського коледжу кардіологів: ризик раку після ІМ. 

Незважаючи на те, що дані про взаємозв'язок між двома патологіями не є остаточними, дослідники наголошують про необхідність ретельного вивчення даної проблеми...Дослідники з Данії зазначають, що у хворих, що вижили після інфаркту міокарда (ІМ), може бути достовірно вищий ризик онкологічних захворювань взагалі і окремих видів #рак’у зокрема. Хоча механізм розвитку достеменно невідомий і автори не впевнені в тому, чи немає інших факторів, які б могли вплинути на розвиток онкологічного захворювання.

Результати дослідження були представлені на конгресі Американського коледжу кардіологів. Автори проаналізували дані реєстрів Данії з загальною кількістю майже 126000 пацієнтів, які перенесли ІМ і не мали в анамнезі онкологічного захворювання. Отримані результати порівняли з даними більш ніж 3 мільйонів осіб без #ІМ і онкологічного діагнозу в анамнезі, які склали контрольну групу.

За словами головного дослідника, підвищення ризику розвитку раку було найбільш виражене в перші 6 місяців після ІМ. Хоча і після цього терміну відмічалося підвищення ризику розвитку онкологічної патології, особливо раку легень і сечового міхура.

Однак відмічається, що достовірний взаємозв’язок між перенесеним ІМ і цими різновидами раку може бути пояснений палінням – але в регістрах була відсутня інформація щодо статусу паління пацієнтів.

Дослідники проаналізували дані 3005734 жителів Данії у віці старше 29 років. Серед них у 125909 пацієнтів (62% чоловіків; середній вік – 62 роки) в період з січня 1996 по грудень 2012 року мав місце ІМ. Решта 2879825 осіб склали контрольну групу.

Виявилося, що за 17 років періоду спостереження в контрольній групі було відмічено 363383 випадки раку, що відповідає частоті виникнення на рівні 95.1 на 10000 людино-років. В групі пацієнтів з перенесеним ІМ відповідна кількість і показник склала 10680 і 167.2.

Найбільший відносний ризик розвитку раку був відмічений протягом першого місяця після ІМ (ВР 3.02; 95% ДІ 2.49-3.66). Надалі ризик поступово знижувався, але залишався на стабільному рівні на 6 місяць після ІМ. В наймолодшій групі (від 30 до 54 років) був відмічений найбільш сильний взаємозв’язок між анамнезом ІМ і підвищенням ризику після 6 місяця з моменту ІМ (ВР 1.44). Ризик зменшувався з віком (ВР 1.19 для пацієнтів у віці від 55 до 66 років і лише 1.05 для старших за 70 років).

Нарешті, підвищення ризику раку легень і сечового міхура було достовірно асоційоване з перенесеним ІМ (ВР 1.44 і 1.31, відповідно).

#AMI, #cancer, #ACC

Адаптовано з Medscape Cardiology

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Ривароксабан при транскатетерній заміні аортального клапана.

Дослідження GALILEO була передчасно припинено після попереднього аналізу, який показав, що ривароксабан  пов'язаний зі збільшенням смертності від усіх причин... >>>

Як захистити серцево судинну систему при ЦД?

Обнадійливі результати нового дослідження...

  >>>