Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
27.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

02.09.2023 21:56
Версія для друку
  • RSS

Нові рекомендації ESC щодо інфекційного ендокардиту 

Європейське товариство кардіологів (ESC) випустило нові рекомендації щодо профілактики, діагностики та лікування інфекційного ендокардиту (ІЕ).

Документ переглядає версію 2015 року на основі досягнень в області візуалізації та випробувань антибіотикопрофілактики.

Науковці виділяють чотири основні напрямки змін в рекомендаціях:

• Підвищений рівень рекомендацій і більш чітке визначення попередження та профілактики ендокардиту у пацієнтів з підвищеним ризиком.

• Зростання ролі неехокардіографічних сучасних методів візуалізації серця в діагностиці ендокардиту.

• Більш точно визначені показання до операції та терміни операції, а також кілька нових хірургічних рекомендацій.

• Точніше визначені критерії для діагностики та лікування ендокардиту, пов’язаного з електронними імплантованими пристроями серця (CIED).

У рекомендаціях пацієнти з високим ризиком розвитку ІЕ ідентифікуються як пацієнти з попереднім ІЕ та пацієнти з хірургічно імплантованими протезами клапанів, деякими вродженими вадами серця, операціями із застосуванням протезного матеріалу або шлуночковими допоміжними пристроями в якості цільової терапії і їм рекомендовано призначити  профілактичну антибіотикотерапію перед пероральними або стоматологічними процедурами.

Пацієнти з проміжним ризиком ІЕ включають пацієнтів з ревматичним захворюванням серця, неревматичним дегенеративним захворюванням клапанів, вродженими аномаліями клапанів, CIED та гіпертрофічною кардіоміопатією. Для профілактики в цій когорті, пацієнтів слід оцінювати в кожному окремому випадку.

Прогрес у методах візуалізації зумовив необхідність перегляду версії рекомендацій щодо постановки діагнозу інфекційного ендокардиту.

Пацієнти класифікуються як такі, що мають певний, можливий або малоймовірний діагноз ІЕ (де для точного діагнозу потрібні два великі критерії, або один великий критерій і принаймні три малі критерії, або п’ять малих критеріїв).

Двома великими критеріями є позитивна на ІЕ гемокультура та позитивна візуалізація ІЕ за допомогою трансезофагеальної ехокардіографії, трансторакальної ехокардіографії або — що є новим — комп’ютерної томографії серця (КТ), позитронно-емісійної томографії з 18F-фтордезоксиглюкозою або однофотонної емісійної комп’ютерної томографії.

П’ятьма малими критеріями є сприятливі стани, лихоманка (температура >38 °C), емболічна судинна дисемінація, імунологічні явища та мікробіологічні дані.

За словами авторів рекомендацій, навчання пацієнтів є пріоритетним завданням для ранньої діагностики та лікування. Пацієнти, які мають захворювання клапанів серця або мали оперативне втручання на серцевому клапані, повинні бути особливо уважними щодо профілактики та розпізнавання симптомів.

Настанови містять 34 нові рекомендації, де науковці намагалися узагальнити шлях пацієнта, у якого діагностовано ендокардит, і де висвітлюється роль команди ендокардитів.

В рекомендаціях описується профілактична схема прийому антибіотиків для стоматологічних процедур високого ризику, для дітей і дорослих з або без алергії на пеніцилін або ампіцилін, які дають у вигляді одноразової дози за 30-60 хвилин до процедури.

Новою є рекомендація щодо системної антибіотикопрофілактики, що може бути розглянута для пацієнтів високого ризику, яким проводять інвазивні процедури дихальних, шлунково-кишкових або сечостатевих шляхів, шкіри або опорно-рухового апарату.

Велика увага  в рекомендаціях приділяється навчанню пацієнтів: представлені інструкції, де показано, що пацієнти повинні робити, наприклад, підтримувати хорошу гігієну зубів, уникати татуювань і пірсингу, пам’ятати про інфекції, не призначати собі антибіотики.

Дуже важливим моментом є збільшення використання пероральної амбулаторної антибіотикотерапії на основі рандомізованого дослідження часткового перорального лікування ендокардиту (POET). Це нова рекомендація, яка має значні наслідки для догляду за пацієнтами з цією хворобою, яка часто загрожує життю.

У дослідженні POET пацієнтів у стабільному стані з ендокардитом лівої половини серця, спричиненим стрептококами, Enterococcus faecalis, Staphylococcus aureus або коагулазонегативними стафілококами, випадковим чином розподілили на продовження лікування внутрішньовенними (IV) антибіотиками (199 пацієнтів) або на перехід до поступового лікування пероральними антибіотиками (201 пацієнт) після принаймні 10 днів початкового в/в лікування антибіотиками.

5-річні результати дослідження були опубліковані в 2019 році, пероральна амбулаторна терапія насправді була статистично значно кращою з точки зору виживання.

В нових рекомендаціях також рекомендується,  при наявності показань до кардіохірургічного втручання, провести його  негайно.

Операція з видалення інфікованого матеріалу та дренування абсцесів показана пацієнтам із серцевою недостатністю або неконтрольованою інфекцією, а також для запобігання емболії.

В рекомендаціях описані показання до проведення оперативних втручань: екстрені показання, втручання протягом 24 годин; термінові - протягом 3-5 днів; і неургентні - більше 5 днів, але під час однієї госпіталізації.

В документі рекомендують оперативне лікування при ранньому ендокардиті протезного клапана протягом 6 місяців після операції на клапані із заміною нового клапана та повною санацією.

Пацієнти з інсультом, які потребують хірургічного втручання не є рідкістю. Ішемічний інсульт не повинен бути приводом для зволікання з хірургічним втручанням,  пацієнти з геморагічним інсультом при сприятливих ознаках можуть бути прооперовані.

Рекомендації містять схеми для лікування інфекційного ендокардиту, пов’язаного з CIED. Вони також включають новий розділ, присвячений догляду, орієнтованому на пацієнта, і спільному прийняттю рішень.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin