Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
24.10.2020

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

06.10.2015 15:50
Версія для друку
  • RSS

Наявність раку і ураження серця. 

За результатами нового дослідження виявилось, що ушкодження серця при онкологічній патології має місце не тільки на фоні хіміотерапії...Незважаючи на те, що зв’язок між хіміотерапевтичними препаратами, які застосовуються при лікуванні онкологічних захворювань, і ушкодженням серця є загальновідомим, результати нового дослідження показали, що певні види раку можуть самі по собі спричиняти дисфункцію серця.

В дослідженні більш ніж 500 онкологічних пацієнтів, жодному з яких не проводили кардіотоксичну терапію з приводу #рак’у, було виявлено підвищення рівнів високочутливого #тропонін’у і п’яти серцево-судинних нейрогормонів на початку дослідження. А при прогресуванні раку вказані показники зростали.

До того ж рівні високочутливого тропоніну, NT-proBNP, середньорегіонарного попередника передсердного найтрійуретичного пептиду (MR-proANP), середньорегіонарного про-адерономедуліну (MR-proADM), С-термінального фрагменту про-ендотеліну 1 (CT-proET-1) і копептину виявились достовірними предикторами смерті-від-всіх-причин впродовж 25 місяців – первинної кінцевої точки дослідження.

Попередні дослідження показали, що злоякісні клітини можуть продукувати вазоактивні пептиди (такі як ADM і ET-1) і серцеві гормони (такі як передсердний та мозковий натрійуретичні пептиди). Однак морфологічний серцевий субстрат змін останніх гормонів не був виявлений. То ж підвищені рівні натрійуретичних пептидів розцінювались як хибно-позитивні результати.

В поточне дослідження було включено 555 пацієнтів з онкологічним захворюванням (60% жіночої статі) за період з квітня 2011 по червень 2013 року. Наявність пухлини і стадія захворювання оцінювались на початку дослідження і в період спостереження (в середньому 25 місяців). До того ж всім учасникам проводили біохімічне дослідження крові.

За період спостереження 34% учасників дослідження померло. І хоча найсильнішим предиктором смерті-від-всіх-причин виступав показник NT-proBNP, решта показників також виявились достовірними предикторами.

Скорегований відносний ризик (ВР) смертності-від-всіх-причин

Показник

ВР (95% ДI)

P

високочутливий тропонін

1.21 (1.13–1.32)

<0.001

NT-proBNP

1.54 (1.24–1.90)

<0.001

MR-proANP

1.40 (1.10–1.79)

<0.01

MR-proADM

1.31 (1.19–1.44)

<0.001

CT-proET-1

1.21 (1.14–1.30)

<0.001

копептин

1.22 (1.04–1.42)

0.01

Коли ж результати були скореговані за показником високочутливого тропоніну, залишився достовірний зв’язок між смертністю і всіма маркерами окрім MR-proANP, що, на думку авторів, відображає незалежний вплив цих гормонів при онкологічній патології.

До того ж, у пацієнтів з IV стадією раку відмічались достовірно вищі рівні прозапальних цитокінів – інтерлейкіну 6 (IL-6), маркера запалення С-реактивного протеїну, гаптоглобіну і амілоїду А плазми, ніж у пацієнтів з I-III стадіями (P<0.05 для всіх порівнянь).

Врешті, наступні три гормони були достовірно асоційовані з показниками IL-6 і С-реактивного протеїну: NT-proBNP, MR-proANP і MR-proADM; показник високочутливого тропоніну був асоційований лише з рівнем С-реактивного протеїну.

#cancer, #CVD, #oncology

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Ризик панкреатиту при гіпертригліцеридемії

 Співвідношення між рівнями тригліцеридів і аполіпопротеїну B  може допомогти у визначені ризику панкреатиту... >>>