Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
27.10.2020

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

08.10.2015 14:49
Версія для друку
  • RSS

Легенева гіпертензія і вагітність. 

Нижче наведено 10 ключових моментів, які слід пам’ятати про вагітність і легеневу гіпертензію.Слід зауважити, що дані рекомендації засновані на консенсусі експертів; не було виявлено літературних даних, що мали б вищий рівень рекомендацій.

1. Загалом, пацієнткам з легеневою гіпертензією, особливо легеневою артеріальною гіпертензією (ЛАГ), слід проводити консультації з метою переконання уникання вагітності. Материнська смертність в до-простациклінову еру складала в межах 30-56%. Незважаючи на те, що нещодавні дослідження свідчать про деяке покращення наслідків прі застосуванні сучасної терапії, материнські захворюваність і смертність залишаються на високому рівні. Більш того, вказані дані дискутуються, і до їх інтерпретації слід підходити з увагою.

2. Пацієнткам з #ЛАГ слід наплегливо рекомендувати методи незворотньої контрацепції. При цьому гістероскопічна стерилізація є методом вибору внаслідок потенціально нижчих рівнів процедурного ризику. Процедура полягає в блокуванні маткових труб гістероскопічним методом. При цьому немає потреби в розрізанні тканин, і пацієнтці проводиться мінімальна анестезія чи процедуру виконують взагалі без знеболення.

3. Естроген-вмісні #контрацептиви не рекомендуються внаслідок підвищення ризику венозних тромбоемболічних ускладнень і можливого несприятливого ефекту естрогенів відносно судин легень. У пацієнток з ЛАГ найбільш загрозливим ускладненням є тромбоемболія гілок легеневої артерії.

4. Імпланти чи внутрішньоматкові засоби, що містять лише прогестин, є прийнятним методом зворотньої контрацепції. Вказані засоби є безпечними, ефективними, і не було виявлено даних про те, що їх застосування підвищує ризик тромбоемболій.

5. Періоди, в яких ризик материнської смертності є найвищим, включають перипартальний і ранній постнатальний (до 2 місяців) періоди. Це може бути пов’язаним з швидкими змінами водного балансу впродовж даних часових проміжків.

6. Кесарський розтин є бажаним методом родорозрішення. Даний підхід дозволяє уникнути багатьох недоліків родорозрішення через природні статеві шляхи, такі як:

     маневр Вальсальви, який підвищує внутрішньогрудний тиск, тим самим зменшуючи венозне повернення крові;

     вазовагальна відповідь на потуги

     активація симпатичної нервової системи у відповідь на біль

     аутотрансфузія: повернення крові до венозної циркуляції з скороченої матки після пологів

7. Епідуральна анестезія є більш бажаною, ніж загальне знеболення. Відомо, що застосування наркозу сприяє зменшенню скоротливості міокарду і підвищенню судинного опору малого кола кровообігу внаслідок вентиляції легень з позитивним тиском.

8. Для ведення пацієнток з ЛАГ впродовж вагітності рекомендовано застосування парентеральних і інгаляційних форм простацикліну, а також інгібіторів фосфодіестерази.

9. Блокатори рецепторів ендотеліну і стимулятори розчинної гуанілатциклази не мають застосовуватися при вагітності.

10. З пацієнтками, які отримували антикоагулянти до вагітності, слід повторно оцінювати і обговорювати застосування даної терапії. Якщо антикоагулянтна терапія має продовжуватись, прийом варфарину має бути зупинений, а нефракціоновані чи низькомолекулярні гепарини можуть застосовуватися і в подальшому.

#PAH, #pregnancy, #contraception, #вагітність

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin