Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
26.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

03.04.2015 11:02
Версія для друку
  • RSS

Кальцифікація коронарних артерій на фоні призначення статинів. 

На фоні статинотерапії збільшується індекс коронарного кальцію, однак автори нового дослідження вважають це позитивною ознакою...Результати нового дослідження свідчать про парадоксальний взаємозв’язок між кальцифікацією коронарних артерій і об’ємом атеросклеротичної бляшки у пацієнтів, що приймають #статини. Так, за отриманими даними, статини, особливо високоінтенсивна статинотерапія сприяє кальцифікації артерій, незважаючи на зменшення об’єму коронарної атероми.

За словами головного дослідника, питання коронарного кальцію є вкрай важливим, позаяк пацієнти направляються на визначення рівня коронарного кальцію з метою визначення вираженості атеросклеротичного ураження. А за результатами дослідження виявилось, що чим більш агресивна #статинотерапія, тим більше вираженість кальцифікації. Тому, якщо ми оцінюємо вираженість атеросклеротичного ураження на основі визначення коронарного кальцію, слід враховувати, приймав пацієнт статини, чи ні.

Результати дослідження були опубліковані в Journal of the Anerican College of Cardiology, і є post-hoc аналізом восьми досліджень, в яких ефективність терапії (в тому числі і статинотерапії) оцінювалась за даними внутрішньосудинного ультразвукового досідження (IVUS). В ці дослідження, серед яких REVERSAL, SATURN, ILLUSTRATE і ASTEROID, сумарно було включено 1545 осіб, яким була призначена високоінтенсивна статинотерапія, 1726 пацієнтів з низькоінтенсивною статинотерапію; 224 учасника взагалі не приймали статини.

У пацієнтів, яким була призначена високоінтенсивна терапія – 80 мг аторвастатину чи 40 мг розувастатину – за даними #IVUS відмічалося зменшення процентного об’єму атероми. Так, на фоні високоїнтенсивної статинотерапії зменшення склало 0,6% від вихідного. У пацієнтів, яким була призначена низькоінтенсивна статинотерапія відбулося зростання на 0.8%, а у тих, що не приймали статини, - на 1%.

При визначенні за допомогою IVUS індексу коронарного кальцію (#ІКК) – показника кальцифікації коронарних артерій – у всіх трьох групах було відмічено його зростання. В моделі, що враховувала зміни об’єму атероми, зростання коронарного кальцію було більше в групі низькоінтенсивної статинотерапії, ніж в групі відсутності застосування статинів (Р=0.03), а також в групі високоінтенсивної статинотерапії у порівнянні з відсутністю призначення статинів (Р=0.007). При порівнянні змін в кальцифікації коронарних артерій між групами високо- і низькоінтенсивної статинотерапії достовірних змін відмічено не було, однак чисельно більша кальцифікація відмічалась в групі високоінтенсивної терапії.

Дослідниками не було виявлено кореляції між змінами індексу коронарного кальцію і рівнями холестерину ЛПНЩ чи рівнем С-реактивного протеїну.

Автори відмічають, що збільшення кальцифікації коронарних артерій у пацієнтів, що отримують статини, може бути позитивною знахідкою, яка свідчить про стабілізацію атеросклеротичної бляшки.

#атеросклероз, #atherosclerosis, #statins

Літературні посилання знаходяться в редакції www. WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin