Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
24.10.2020

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

12.03.2015 11:20
Версія для друку
  • RSS

ГЗТ у постменопаузальних жінок: допомога чи шкода серцю? 

Продовжуються дослідження стосовно доцільності призначення гормон-замісної терапії у жінок в постменопаузі...Нові дані, опубліковані в Кокранівській бібліотеці, свідчать, що застосування гормон-замісної терапіії (ГЗТ) у постменопаузальних жінок не має протективного ефекту стосовно серцево-судинних захворювань і навіть може спричиняти зростання ризику #інсульт’у.

#ГЗТ, на сьогодні більш відома як гормональна терапія, широко застосовується з метою контролю менопаузальних симптомів. Також вона застосовувалася у постменопаузальних жінок з метою профілактики серцево-судинних захворювань. Останні дані базуються на результатах застосування гормональної терапії мінімум протягом шести місяців і включають дані більш як 40000 жінок з усього світу.

Тривалість лікування різнилася між окремими дослідженнями від 7 місяців до майже 10 років.

Загалом, результати не виявили жодних протективних ефектів гормональної терапії стосовно смерті-від-всіх-причин, особливо серцево-судинної смерті, не-фатальних гострих коронарних синдромів чи стенокардії, ні у здорових жінок, ні у жінок з встановленими серцево-судинними захворюваннями. Навпаки: виявилось, що дана терапія асоційована з незначним зростанням ризику інсульту у постменопаузальних жінок.

Автори також проаналізували, як змінюється ефекти ГЗТ в залежності від термінів початку її застосування. Було виявлено, що у жінок, які розпочали лікування в перші 10 років менопаузи, коли менопаузальні симптоми найбільш виражені, відмічаеться невелика протекція від смерті і гострих коронарних синдромів, а ризик інсульту при цьому не зростає. Однак навіть в цій групі зростає ризик тромбозів глибоких вен.

За словами авторів, переваги і ризики гормональної терапії різняться в залежності від віку жінки на момент початку застосування терапії.

Так, у 1000 жінок, що почали прийом ГЗТ у віці молодше 60 років, можна очікувати на 6 смертей менше, 8 випадків серцевих захворювань менше і 5 випадків тромбозів за 7 років спостереження, у порівнянні з 1000 жінок, які не почали прийом ГЗТ.

Відзначається, що отримані результати мають бути ретельно розглянуті. Даний аспект терапії являє собою досить складну проблему, так як однакове лікування може приносити користь одним жінкам, і бути шкідливими у інших.

То ж, гормональна терапія лишається терапевтичною альтернативою у жінок, у яких менопаузальні симптоми значно виражені, однак ризики і користь такого лікування різниться в залежності від віку жінки і її анамнезу. Тому при прийнятті рішення про початок ГЗТ рекомендується детально обговорити всі аспекти лікування зі своїм лікарем.

#менопауза, #HRT, #stroke, #menopause

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Ризик панкреатиту при гіпертригліцеридемії

 Співвідношення між рівнями тригліцеридів і аполіпопротеїну B  може допомогти у визначені ризику панкреатиту... >>>