Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
27.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

26.06.2015 09:55
Версія для друку
  • RSS

Фібриляція передсердь і церебральний кровоток. 

В новому аналізі автори оцінювали зв'язок між наявністю аритмії і показниками мозкового кровотоку і перфузії...Результати нового дослідження прояснили механізм, незалежний від множинних мікроінфарктів мозку, який може спричиняти взаємозв’язок між наявністю фібриляції передсердь і зниженням мозкових функцій. Аналіз даних перших 26 учасників дослідження, що продовжується, у яких при включенні була #ФП, показав, що відновлення синусового ритму шляхом кардіоверсії приводить до достовірного покращення мозкового кровообігу і перфузії мозку у порівнянні з аналогічними показниками на фоні ФП. До того ж, перфузія мозку після кардіоверсії зростала, як в сірій речовині, так і в мозку вцілому.

Дані результати були представлені на конференції Європейської асоціації серцевого ритму (#EHRA).

В попередніх дослідженнях було показано, що зниження мозкового кровотоку може робити внесок в розвиток нейродегенеративних захворювань. До того ж, в 2013 році у великому ретроспективному дослідженні було виявлено достовірний зв’язок між наявністю ФП і, як зменшенням об’єму мозку, так і зниженням когнітивних функцій, навіть після корекції результатів на наявність інфарктів мозку. В новому ж дослідженні автори намагались оцінити, чи впливає проведення кардіоверсії на покращення перфузії головного мозку і/чи мозковий кровоток.

Дослідники використовували МРТ з контрастуванням з метою визначення глобального мозкового кровотоку і спіновий метод маркування артеріальної крові (#ASL) з метою оцінки перфузії мозку. Обидва дослідження проводились до і через 10 тижнів після вибіркової кардіоверсії з метою відновлення синусового ритму. Перед проведенням другого МРТ-дослідження пацієнтам проводилась ЕКГ з метою перевірки наявності синусового ритму або ж продовження ФП.

Аналіз даних 26 пацієнтів (77% чоловіків, середній вік – 62 роки) показав, що глобальний мозковий кровоток достовірно збільшився з 557.4 мл/хв до 627 мл/хв (Р=0.01) в групі пацієнтів з синусовим ритмом на момент проведення другого МРТ-дослідження (n=17). До того ж, загальна перфузія голвного мозку зросла з 35.6 мл/100 г/хв до 40.8 мл/100г/хв (P<0.01), а перфузія сірої речовини – з 39.3 мл/100г/хв до 45.7 мл/100г/хв (P<0.001).

Незважаючи на те, що в групі персистування ФП загальний мозковий кровотік і перфузія головного мозку при проведенні другого МРТ-дослідження дещо знизились, виявлені зміни не розглядались як достовірні.

В коментарях зазначається, що, очевидно, наступною метою в дослідженнях буде встановлення зв’язку зі зниженням когнітивної функції.

#Afib, #CBF, #cardioversion

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin