Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
20.07.2019

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

16.03.2015 10:53
Версія для друку
  • RSS

Дігоксин при ФП: підвищення ризику смерті на 27%. 

Про це свідчать результати мета-аналізу з загальною кількістю учасників більше 450000 пацієнтів...За результатами нового мета-аналізу виявилось, що застосування #дігоксин’у у пацієнтів з фібриляцією передсердь (ФП) збільшує ризик смерті на 27%.

Більш того, у пацієнтів з нирковою недостатністю, що отримують дігоксин в зв’язку з #ФП, підвищення ризику смерті складає від 60% до 70%.

Менш слабка асоціація між ризиком смерті і застосуванням дігоксину спостерігалась у пацієнтів з супутньою серцевою недостатністю (#СН) – однак автори дослідження вважають, що з цього приводу необхідне проведення додаткових досліджень.

За словами головного дослідника, до отримання результатів додаткових досліджень лікарі мають з великою обережністю призначати дігоксин пацієнтам з ФП, особливо якщо враховувати можливість призначення більш безпечних альтернативних препаратів. Повні результати дослідження будуть представлені на наукових сесіях конгресу Американського коледжа кардіологів.

Приблизно 5.6 мільйонів американців страждають на ФП, і приблизно 20% з метою контролю частоти серцевих скорочень призначається дігоксин.

В поточних рекомендаціях дігоксин є препаратом першої лінії у пацієнтів, що не є фізично активними, і препаратом другої лінії у більш активних пацієнтів.

Автори відмічають, що, базуючись на результатах даного мета-аналізу, як і на результатах багатьох інших досліджень з цієї проблеми, дігоксин має бути прибраний з переліку препаратів першої лінії у окремих пацієнтів з ФП.

Автори проаналізували 19 досліджень, включаючи 5 популяційних і рандомізованих клінічних досліджень з загальною кількістю учасників – 501681 пацієнт. З цієї кількості учасників у 458311 відмічалась ФП, а 111978 пацієнтам був призначений дігоксин. Було виявлено, що застосування дігоксину ассоційоване з підвищенням ризику смерті, з сумарним відносним ризиком 1.27 (95% ДІ 1.19-1.36; Р<0.001).

В декількох дослідженнях цього мета-аналізу було встановлено, що ризик смерті підвищують більші рівні дігоксину крові. Механізм підвищення смертності залишається невідомим, хоча раніше було виявлено, що дігоксин підвищує ризик тромбоемболічних подій. Автори зазначають, що в мета-аналізі враховувались інші фактори ризику і коморбідні стани, однак можливо, що деякі супутні фактори не були враховані. Виходячи з цього, дослідники наполягають на проведенні приільного, добре структурованого дослідження з вивчення безпечності застосування дігоксину.

#digoxin, #Afib, #HF

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin