Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
16.07.2019

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

12.01.2015 22:12
Версія для друку
  • RSS

Клінічний протокол надання медичної допомоги хворим на мітральний стеноз з недостатністю. 

Код МКХ-10: І 05.2; І 05.8; І 05.9.

Ознаки та критерії діагностики захворювання

Хворі скаржаться на задишку, серцебиття, збільшення печінки, периферичні набряки, обмеження фізичної активності. Досить часті скарги на болі в серці. При аускультації відмічається систолічний і діастолічний шуми на верхівці серця. Акцент другого тону на легеневій артерії виявляється при застої в ній. Часто на верхівці виникає третій тон. Фонокардіографія дозволяє уточнити характер шумів і тонів серця. Електрокардіографічні зміни проявляються у відхиленні електричної вісі серця вліво, ознаками гіпертрофії лівого шлуночка. При рентгенологічному обстеженні відмічається значне збільшення розмірів серця  за рахунок лівих відділів, талія серця згладжена. Спостерігаються ознаки застою в малому колі кровообігу. Розширені корені легень, посилений легеневий малюнок. При ехокардіографічному дослідженні крім звуження отвору мітрального клапана відмічається наявність зворотного току. Катетеризації порожнин серця і ліва вентрикулографія дозволяють виявити ступінь регургітації на мітральному клапані, ступінь легеневої гіпертензії, градієнт на клапані.

Умови, у яких повинна надаватись медична допомога

Хворі з мітральним стенозом з недостатністю підлягають стаціонарному лікуванню в кардіохірургічних центрах або в умовах інституту серцево-судинної хірургії, де їм проводиться необхідне оперативне втручання. Подальшу протизапальну терапію на протязі 1 місяця хворі проходять в ревматологічному стаціонарі обласної лікарні за місцем проживання або в умовах спеціалізованого кардіологічного санаторію.

Діагностична програма

1. Візуальний огляд хворого

2. Аускультація

3. Лабораторне обстеження: загальний аналіз крові,  загальний аналіз сечі, біохімічне дослідження крові, коагулограма, визначення групи крові, резус-фактора, реакції Васермана, аналізи на гепатити В і С, аналізи на ВІЛ  (при письмовій згоді пацієнта)

4. Електрокардіографія

5. Фонокардіографія

6. Ехокардіографія

7. Рентгенологічне дослідження органів грудної клітки

8. Зондування порожнин серця

9. Ліва вентрикулографія.

Лікувальна програма

Перелік і обсяг медичних  послуг обов’язкового асортименту

Загальне лікування

  • антибіотики
  • протизапальні препарати (нестероїдні)

Місцеве лікування

  • мітральна комісуротомія з апаратом штучного кровообігу
  • пластика мітрального клапана
  • протезування мітрального клапана

При відсутності значних змін на мітральному клапані, можливості відновлення рухливості стулок, досягненні достатньої компетентності клапана виконується клапанозберігаюча операція, при її неможливості – заміна клапана.

Перелік і обсяг медичних послуг додаткового асортименту

  • сечогінні препарати
  • глікозиди при наявності у хворих ознак правошлуночкової недостатності
  • адреноміметики в  ранньому післяопераційному періоді.

Характеристика кінцевого очікуваного результату лікування

Очікуваний результат у стаціонарі – епітелізація рани, відсутність правошлуночкової декомпенсації і ознак загострення ревматизму.

Тривалість лікування

Термін стаціонарного лікування 11 днів. Далі хворий направляється в ревматологічний стаціонар за місцем проживання для подальшого лікування на 1 місяць або у спеціалізований кардіологічний санаторій.

Критерії якості лікування

У хворих при ехокардіографічному обстеженні відмічається зменшення градієнту тиску і відсутність зворотного току на мітральному клапані і збільшення його площі, зменшується тиск у лівому передсерді, нормалізується центральний венозний тиск і температура тіла, покращуються лабораторні показники.

Можливі побічні дії та ускладнення

На післяопераційному етапі можливий розвиток серцевої недостатності, порушень ритму, кровотеча. В подальшому спостерігається  правошлуночкова недостатність і загострення ревматизму. Можуть бути легеневі ускладнення (пневмонія і ателектаз).

Одне із найчастіших ускладнень - миготлива аритмія. Можливе нагноєння рани.

Рекомендації щодо подальшого надання  медичної допомоги

Хворі підлягають подальшому стаціонарному лікуванню на протязі 1 місяця в ревматологічному відділенні за місцем проживання або в спеціалізованому кардіологічному санаторії, потім – амбулаторне спостереження на протязі 6 місяців. Повторна консультація в кардіохірургічному центрі через 6 місяців, потім – 1 раз на рік. Протирецидивне лікування протягом 3 років.

Вимоги до дієтичних призначень і обмежень

Хворим потрібно обмежувати сіль і рідину.

Вимоги до режиму праці, відпочинку, реабілітації

Хворі непрацездатні на протязі 6 місяців, їм рекомендований охоронний режим, що обмежує фізичні навантаження, перегрівання, переохолодження і перебування у вологих приміщеннях. Працездатність п.ісля 6 місяців вирішується індивідуально в залежності від. наявності недостатності кровообігу.

Ступінь доказовості А.

 

Директор Департаменту

організації медичної допомоги

 

М.П.Жданова

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin