Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.07.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

21.05.2023 09:28
Версія для друку
  • RSS

Тест на серцевий тропонін: вікові обмеження 

Нове дослідження показує, що використання вікових порогових значень для вимірювання тропоніну дозволить точніше діагностувати ураження міокарда при оцінці пацієнтів на предмет підозри на інфаркт міокарда (ІМ).

Аналіз демонструє, що 99-й процентиль для верхньої референтної межі (використовується для визначення ураження міокарда) для високої чутливості (hs)–тропонін Т у новому аналізі збігався з даними виробників. Однак той самий поріг для hs–тропоніну I був нижчим, ніж рівні, заявлені виробником, якщо розглядати всю популяцію.

І як для hs–тропоніну Т, так і для hs–тропоніну I були значні відмінності в рівнях 99-го процентиля залежно від віку.

Нові дані свідчать про те, що деякі випадки ураження міокарда можна пропустити в усьому населенні, використовуючи поточні незалежні від віку порогові значення тропоніну I. За словами науковців, дані свідчать про те, що пороги, які використовуються для діагностики ураження міокарда, повинні бути вищими у літніх людей, дещо нижчими в осіб середнього віку та набагато нижчими у молодих.

Автори дослідження пояснюють, що 99-й процентиль верхньої референтної межі є загальним критерієм аномалій для всіх аналізів тропоніну. П’ять високочутливих аналізів серцевого тропоніну були схвалені Управлінням з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) для клінічного використання та дозволяють раніше діагностувати ІМ.

Проте підхід до визначення 99-го процентиля верхніх референтних меж для цих аналізів різнився: визначення здорових контрольних популяцій відрізняються, а різні доступні аналізи не стандартизовані чи гармонізовані. Таким чином, концентрації тропоніну в 99-му процентилі не співпадають між аналізами, і можливість узагальнення зазначених виробником верхніх контрольних меж для аналізів hs-тропоніну для дорослого населення невідома.

Науковці зазначають, що хоча 99-й процентиль верхньої референтної межі для hs-тропоніну в залежності від статі рекомендований з 2018 року, вікові пороги ще не схвалені, і питання про те, чи відрізняються пороги за расовою або етнічною приналежністю, також є суперечливим.

Дослідники мали на меті дослідити ці проблеми, використовуючи збережені зразки сироватки крові дорослих віком від 18 років, які брали участь у Національному дослідженні здоров’я та харчування (NHANES) у 1999-2004 роках в США.

Для дослідження підрахували верхню референтну межу 99-го процентиля для чотирьох аналізів hs-тропоніну (один тропонін Т і три тропонін I) у строго визначеній здоровій контрольній підгрупі з 2746 осіб із когорти NHANES.

Результати показали, що верхня межа NHANES 99-го процентиля для hs–тропоніну Т (19 нг/л) збігалася з рівнем, заявленим виробником (19 нг/л). Але верхні контрольні рівні NHANES для трьох аналізів тропоніну I були нижчими, ніж рівні, заявлені виробниками.

Рівні NHANES становили 13 нг/л для аналізу Abbott hs–тропонін I (виробник: 28 нг/л); 5 нг/л для аналізу Ortho HS–тропонін I (виробник: 11 нг/л); і 37 нг/л для аналізу Siemens hs–тропонін I (виробник: 46,5 нг/л).

Крім того, 99-й процентиль верхніх контрольних меж для всіх чотирьох аналізів hs-тропоніну був статистично значно нижчим у здорових дорослих молодше 40 років порівняно зі здоровими дорослими старше 60 років.

Існували також значні відмінності у верхніх контрольних межах за статтю, але жодної за расою/етнічною приналежністю.

Науковці пояснюють, що NHANES — це дуже добре фенотипована база даних з інформацією про здоров’я людей, індекс маси тіла та інші біомаркери, що  дозволяє визначити повністю здорову підгрупу людей, даючи пояснення, чому поріг 99-го процентиля для hs-тропоніну I був нижчим, ніж раніше повідомлялося в інших когортах.

Загальні результати дослідження свідчать про необхідність розгляду різних порогових значень для тропоніну I. Це може призвести до зниження порогових рівнів, які використовуються для діагностики ураження міокарда, у популяції в цілому. Але більш важливим повідомленням є необхідність встановлення порогових значень для віку.

Науковці виявили, що рівень тропоніну залежить від віку. Навіть у людей, які старіють здоровими, їхній рівень тропоніну вище, ніж у молодих людей. Це перший раз, коли це було продемонстровано з такою чіткою статистичною значущістю.

Дослідники зазначають, що хоча використання таких порогових показників може ще більше ускладнити діагностичні критерії ІМ, це замінюється перевагами покращеної діагностичної точності у молодших пацієнтів і жінок (важливий крок до справедливості у сфері охорони здоров’я), одночасно зменшуючи гіпердіагностику ІМ у людей похилого віку.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Антикоагулянтна терапія при фібриляції передсердь та цирозу печінки

Який антикоагулянт ефективніший та безпечніший у таких пацієнтів?

  >>>

Нова техніка виявлення вразливої атеросклеротичної бляшки

ПЕТ-сканування може допомогти попередити ІМ…

  >>>