Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
30.09.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

 

28.01.2020 14:43
Версія для друку
  • RSS

Переваги тікагрелору над аспірином при гострому ішемічному інсульті. 

Підсумкові результати третьої фази дослідження THALES показують, що у пацієнтів, які перенесли гострий ішемічний інсульт або транзиторну ішемічну атаку (ТІА), тікагрелор в поєднанні з аспірином продемонстрував статистично значуще зниження частоти повторного інсульту або смерті в порівнянні з плацебо.

У аналізі THALES була обстежено більш ніж 11 000 пацієнтів з невеликим гострим ішемічним інсультом або ТІА високого ризику, для яких лікування було розпочато протягом 24 годин після появи симптомів. Пацієнти були випадковим чином розподілені на 2 групи: перша група -аспірин і тікагрелор (90 мг два рази на день), друга - тільки аспірин.

Основна кінцева точка - повторний інсульту і смерть через 30 днів – була значно знижена  в групі тікагрелора.

 Дослідники зазначають, що ризик повторного інсульту є найвищим в перші кілька днів і тижнів після гострого ішемічного інсульту або ТІА високого ризику. Не дивлячись на те, що спостерігалося очікуване збільшення кровотеч, результати THALES показали, що тікагрелор в поєднанні з аспірином знижує ризик потенційно руйнівних подій в найбільш критичний момент.

Ці початкові результати THALES з’явилися за дослідженням POINT, про який було повідомлено в 2018 році. У POINT комбінація клопідогрелю і аспірину зменшувала основні ішемічні події, включаючи ішемічний інсульт, інфаркт міокарда або смерть від ішемічних судинних причин, в порівнянні з одним аспірином в пацієнти з невеликим ішемічним інсультом або ТІА високого ризику.

Хоча в дослідженні POINT зазначалося також збільшення кровотеч при використанні подвійної антитромбоцитарної терапії, проте зменшення числа ішемічних подій переважало.

Чи буде зниження числа ішемічних подій також переважувати посилення кровотеч від призначення тікагрелору в дослідженні THALES, поки не встановлено.

Науковці повідомили, що дослідження THALES розроблено аналогічно POINT, але включає деяких пацієнтів з більш важкими первинними інсультами. Крім того, до POINT включалися  пацієнти, що отримали лікування протягом 12 годин після появи симптомів, тоді як в THALES дозволяли реєструватися протягом 24 годин.

Остаточні результати дослідження THALES будуть представлені незабаром.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Можливості ехокардіографії у пацієнтів з цукровим діабетом 1 типу

Який показник найкраще враховувати для оцінки ризику серцево-судинних подій?...

  >>>