Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

09.03.2024 10:54
Версія для друку
  • RSS

Місце семаглутиду в кардіології 

Управління з контролю за якістю продуктів харчування та медикаментів США (FDA) схвалило ін’єкційний препарат семаглутид у дозі 2,4 мг (Wegovy) для зниження ризику серцево-судинних захворювань у дорослих із надмірною вагою або ожирінням і встановленими серцево-судинними захворюваннями.

Розширення маркування тепер включає використання агоніста глюкагоноподібного пептиду 1 (GLP-1) один раз на тиждень для зниження ризику основних несприятливих серцево-судинних подій (MACE), включаючи серцево-судинну смерть, нефатальний інфаркт або нефатальний інсульт. Препарат показаний до застосування в поєднанні з дієтою зниженої калорійності і підвищеною фізичною активністю.

Спеціалісти зазначають, що  це перший препарат для схуднення, схвалений для запобігання небезпечних для життя серцево-судинних подій у дорослих із серцево-судинними захворюваннями та ожирінням або надмірною вагою. Ця популяція пацієнтів має вищий ризик смерті від серцево-судинних захворювань, ІМ та інсульту. Забезпечення варіанту лікування, який доведено знижує цей серцево-судинний ризик, є великим прогресом для громадського здоров’я.

Схвалення ґрунтувалося на результатах дослідження SELECT, що тривало три роки, у якому випадковим чином розподіляли 17 604 пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями та індексом маси тіла ≥ 27 на дві групи: семаглутид щотижня або плацебо. Жоден із пацієнтів не мав цукрового діабету, хоча дві третини відповідали критеріям предіабету.

Ризик MACE був знижений на 20% за допомогою препарату (P <0,001). Також спостерігалось зниження ризику смерті від серцево-судинних захворювань на 15% і смерті від будь-якої причини на 19%. Учасники дослідження втратили в середньому 9,4% маси тіла за перші 2 роки з семаглутидом проти 0,88% з плацебо.

Побічні ефекти, що призвели до припинення лікування, виникли у 16,6% у групі семаглутиду, переважно шлунково-кишкові ефекти, та у 8,2% у групі плацебо.

Виробник препарату також подав заявку на розширення призначення препарату в Європейському Союзі, рішення очікується в 2024 році.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin