Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.05.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

21.04.2024 14:46
Версія для друку
  • RSS

Ефективне лікування гіперхолестеринемії 

Результати нового дослідження Liberate-HR  показали, що леродальцибеп, новий інгібітор пропротеїнової конвертази субтилізин-кексинового типу 9 (PCSK9) третього покоління, знижує рівень холестерину ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) більш ніж на 50% через 1 рік у пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями (ССЗ) або з високим серцево-судинним ризиком.

Леродальцибеп вводиться у вигляді ін'єкції невеликою дозою щомісяця (1,2 мл). Науковці зазначають, що це молекула невеликого обсягу, яку можна вводити підшкірно один раз на місяць, її не потрібно зберігати в холодильнику, і з нею можна подорожувати.

До дослідження Liberate-HR увійшли 922 пацієнти з серцево-судинними захворюваннями або з високим або дуже високим ризиком інфаркту міокарда або інсульту у 66 центрах у 11 країнах. Більше половини (52%) потрапили до категорії ризику.

Середній вік учасників становив 64,5 року, 77% були білими та, що особливо важливо, близько 45% були жінками. Близько 84% приймали статин, 16,6% - езетимиб, у чверті був діабет, а у 10% - більш важка спадкова сімейна гіперхолестеринемія (СГ).

Пацієнти були рандомізовані для отримання підшкірних щомісячних ін'єкцій 300 мг (1,2 мл) леродалцибепу (n = 615) або плацебо (n = 307) протягом 52 тижнів.

Середній рівень холестерину ЛПНЩ на початковому рівні становив 116,9 мг/дл у групі плацебо та 116,3 мг/дл у групі лікування.

Первинними кінцевими точками ефективності були процентна зміна рівня холестерину ЛПНЩ порівняно з вихідним рівнем на 52 тижні та середнє значення на 50 і 52 тижні (середнє значення пікової та мінімальної дози).

Порівняно з плацебо леродальцибеп знижував рівень холестерину ЛПНЩ на 56,19% на 52 тижні (P < 0,0001) та на 62,69% у середньому на 50/52 тижні (P < 0,0001). Абсолютне зниження склало 60,6 мг/дл на 52 тижні та 74,5 мг/дл на середньому тижні 50/52.

Дослідники зауважують, що існує свого роду емпіричне правило: на кожні 40 мг/дл зниження рівня холестерину ЛПНЩ знижуються основні несприятливі серцево-судинні події (MACE) на 20-23%. Отже, знизивши рівень холестерину ЛПНЩ на 60 мг/дл на 52 тижні, знижується ризик MACE, можливо, на 30–35%.

Що стосується вторинних результатів, більшість пацієнтів досягли нових, суворіших цільових показників ЛПНЩ, що зазначаються в рекомендаціях. Близько 94% всіх пацієнтів досягли зниження рівня холестерину ЛПНЩ на 50% або більше порівняно з 19% у групі плацебо. Ці відсотки становили 90% проти 12% для осіб із високим ризиком ССЗ та 96% проти 21% для осіб із ССЗ або з дуже високим ризиком ССЗ.

Лікування також знизило рівень холестерину не-ЛПВЩ на 47%, аполіпопротеїну B на 43% та Lp(a) на 33%.

Леродальцибеп добре переносився, при цьому кількість пацієнтів з хоча б одним небажаним явищем була подібною до плацебо (71,6% проти 68,1%), як і кількість пацієнтів з хоча б одним серйозним небажаним явищем (12,4% проти 13,4%).

Реакції у місці ін'єкції були від легкого до помірного ступеня важкості. Не було відмінностей у частоті припинення лікування через ці реакції (4,2% для лікування та 4,6% для плацебо).

Більш масштабне та тривале дослідження, яке розпочнеться пізніше цього року, має визначити, чи призводить зниження рівня холестерину ЛПНЩ, що спостерігається при прийомі леродальцибепу, до більшого зниження серцево-судинних подій.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Інгібітори міозину при гіпертрофічній кардіоміопатії

Новий препарат забезпечує клінічно значуще покращення фізичної активності пацієнтів із симптоматичною обструктивною ГКМП і зменшує тягар обмежувальних симптомів… >>>

Переваги ЧКВ при стабільній стенокардії

Новий аналіз даних із дослідження ORBITA-2 показав, що анатомічна тяжкість ураження  коронарних судин не є надійним способом прогнозування полегшення симптомів після стентування...

  >>>