Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.05.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

07.04.2020 13:22
Версія для друку
  • RSS

Рекомендації American Stroke Association щодо допомоги при інсульті при COVID-19 

За останні кілька тижнів стало зрозуміло, що пацієнти, інфіковані вірусом SARS-CoV-2, можуть мати різні симптоми, включаючи неврологічні, які можуть бути одночасно або передувати респіраторним симптомам та лихоманці. Найбільш поширеними неврологічними проявами у пацієнтів з COVID-19 були запаморочення (16,8%), головний біль (13,1%) і енцефалопатія (2,8%), аносмія (5,1%), дисгевзія (5,6%). Інсульт спостерігався у 5,9% пацієнтів в середньому через 10 днів після появи симптомів. Пацієнти з інсультом були старше, мали більше серцево-судинних супутніх захворювань і більш важку пневмонію. Механізми інсульту можуть відрізнятися і можуть включати гіперкоагуляцію від критичних захворювань і кардіоемболію від вірусних пошкоджень серця.

Основні рекомендації:

a. Засоби індивідуального захисту(ЗІЗ) Багато пацієнтів з гострим інсультом розгублені, не можуть надати необхідну інформацію для обстеження на COVID-19. В ідеалі, кожного такого пацієнта  необхідно вважати потенційно зараженим; медики які приймають пацієнта до стаціонарного відділення повинні бути забезпечені ЗІЗ. Однак такий підхід, як правило, неможливий. Хворі на інсульт можуть мати безсимптомну інфекцію SARS-CoV-2 або поява симптомів COVID-19 може спостерігатися після лікування інсульту. У пацієнтів з інсультом часто виникає лихоманка через інші ускладнення інсульту, такі як аспіраційна пневмонія, і їх потрібно швидко оцінити на COVID-19. Якщо є можливість можна скористатися телемедициною між відділеннями у лікарні (Дистанційне консультування лікарем відділу лікування інсультів лікарів відділення невідкладної допомоги, приймального відділення, інтенсивної терапії). Це дозволить уникнути використання необхідних ЗІЗ, обґрунтовано оцінити інсульт, уникнути залучення спеціалістів інших відділів.

Б. Персонал лікарень. Персонал лікарень може переходити з відділення до відділення в умовах боротьбі з COVID-19. Якщо можливо потрібно забезпечити лікування пацієнтів і необхідну кількість медичного персоналу для цього відповідно до існуючих рекомендацій, проте керівництво лікарень може регулювати це питання відповідно до потреб лікарні.

С. Ліжко місця. Стабільних пацієнтів можна переміщувати в інші відділення з відділень інтенсивної терапії, якщо необхідні місця для інтенсивного лікування пацієнтів з COVID-19, незважаючи на термін їх перебування відповідно до рекомендацій

 

Г. Здоров'я та безпека. Дбайте про себе, своїх сімей та товаришів по команді. Дотримуйтесь протоколу (місцевий, ВООЗ), включаючи вказівки щодо миття рук, використання ЗІЗ, тестування та оцінки COVID-19, а також необхідний карантин.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми