Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
16.07.2020

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

01.11.2018 13:56
Версія для друку
  • RSS

Ривароксабан може зменшити ризик повторного інсульту після ESUS. 

Результати нового дослідження NAVIGATE ESUS показали, що серед пацієнтів з емболічним інсультом з невизначеного джерела (ESUS), у яких також було збільшене ліве передсердя, частота повторного інсульту була нижчою, якщо вони отримували ривароксабан на відміну від аспірину.

Дослідження NAVIGATE ESUS було зупинено раніше, коли рівень ішемічного інсульту виявився ідентичним для пацієнтів, які отримували ривароксабан, або аспірин (4,7% на рік), однак частота серйозних крововиливів була вищою у групі ривароксабану (1,8 % проти 0,7% на рік, коефіцієнт ризику [HR] 2,7, 95% довірчий інтервал [СІ], 1,7 - 4,4, Р <0,001).

В NAVIGATE ESUS було включено 7213 учасників з ESUS з 31 країни. Дослідники вивчали вплив  ривароксабану в дозі 15 мг на добу та аспірину в дозі 100 мг на день на частоту рецидивуючих ішемічних інсультів у підгрупі пацієнтів з ESUS, які мали фактори ризику ФП або збільшене ліве передсердя.

Для  361 пацієнта (9,0%) з помірним або важким збільшенням лівого передсердя ( діаметр ЛП > 4,6 см) спостерігалося суттєве зниження повторного інсульту серед тих, хто отримував ривароксабан (1,7% на рік) проти аспірину (6,5% на рік, HR, 0,26 , 95% СІ 0,07 - 0,94, Р = 0,02).

Лише у 6,4% пацієнтів було клінічно діагностовано ФП. Цілком імовірно, що частота ФП недооцінювалась, оскільки пацієнти не проходили тривалого моніторингу.

Близько 1 з 10 пацієнтів з емболічним інсультом із невизначеного джерела у даному дослідженні мали ліве передсердя діаметром > 4,6 см. Дослідники стверджують, що якщо цей результат підтверджуватиметься в інших дослідженнях, то збільшення лівого передсердя може стати майбутньою метою антикоагуляційної терапії  при профілактиці вторинного інсульту.

Науковці звертають увагу, що висновки, які підтримують гіпотезу міопатії передсердь, що  вказує на емболічні інсульти невідомої етіології, які можуть виникнути внаслідок емболії передсердь з збільшеного або дисфункціонального лівого передсердя, за відсутності фібриляції передсердь (ФП).

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Он-лайн конференція "Медичне літо 2020: Таємниці діабетичного серця" 18 липня об 11.00 Чекаємо

Дискусійний клуб кардіолога, кардіохірурга та ендокринолога... >>>

Он-лайн конференція "Медичне літо 2020: Загадки симтоматичної гіпертонії" 11 липня об 11.00 Чекаємо

Обговорення проблем діагностики та лікування симптоматичних гіпертензій... >>>