Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
26.02.2020

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

04.07.2019 13:39
Версія для друку
  • RSS

Раптова серцева смерть у гіпертоніків 

У пацієнтів з гіпертонією, але без встановленого серцево-судинного захворювання, прогностичні фактори раптової серцевої смерті (РСС) залишаються невизначеними.

У новому дослідження науковці спостерігали, в середньому протягом 10,3 років, за когортою  з 3242 пацієнтів з артеріальною гіпертензією, що не приймали гіпотензивні препарати,  без ознак коронарних або цереброваскулярних захворювань. Всі пацієнти пройшли повне клінічне обстеження, яке включало ЕКГ і 24-годинний амбулаторний моніторинг артеріального тиску (ДМАТ). Середній вік пацієнтів становив 50,0 років, 45% становили жінки та 6,1% мали цукровий діабет 2 типу. Середній офісний АТ становив 154/96 мм рт. ст., а середній АТ за ДМАТ - 136/86 мм рт. Поширеність гіпертрофії лівого шлуночка при ЕКГ склала 13,9%. Під час спостереження РСС зустрічався у 33 пацієнтів зі швидкістю 0,10 на 100 пацієнтів-років (95% ДІ, 0,07-0,14). Частота ВСС становила 0,07 і 0,30 на 100 пацієнтів-років відповідно в групі пацієнтів без  і з гіпертрофією лівого шлуночка на  ЕКГ (р <0,01). При використанні багатофактерної моделі Кокса отримали наступні результати: гіпертрофія лівого шлуночка майже потроїла ризик РСС (скоригований коефіцієнт ризику 2,99; 95% ДІ 1,47-6,09; P = 0,002) після поправки на вік P <0,0001), стать (P = 0,019), цукровий діабет (P <0,0001) і ДМАТ (P = 0,036). На кожні 10 мм рт.ст. збільшення АТ за даними ДМАТ зризик розвитку РСС збільшувався на 35%.

Дослідники стверджують, що у пацієнтів з артеріальною гіпертензією без встановленого серцево-судинного захворювання, вік, цукровий діабет, гіпертрофія лівого шлуночка і ДМАТ є незалежними прогностичними маркерами для РСС в довгостроковій перспективі.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Прогнозування ризику постінсультної кардіопатії

Попередні результати дослідження ARCADIA... >>>

Нові спеціалізіції на кафедрі кардіології.

Нові спеціалізіції на кафедрі кардіології. Спеціалізація з електрофізіології - аритмології та спеціалязація з інтервенаційної кардіології... >>>