Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
24.02.2020

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

04.08.2015 10:04
Версія для друку
  • RSS

Потрійна антитромботична терапія у пацієнтів з ФП після перкутанного коронарного втручання. 

В новому дослідженні автори порівнювали ефекти подвійної і потрійної антитромботичної терапії...Згідно з результатами нового дослідження виявилось, що у пацієнтів з фібриляцією передсердь (ФП) в анамнезі, що перенесли перкутанне коронарне втручання (ПКВ) з приводу гострого інфаркту міокарду (ГІМ), при порівнянні з подвійною антитромботичною терапією застосування потрійної антитромботичної терапії – #варфарин, #аспірин і #клопідогрель – асоційоване з таким же ризиком небажаних кардіальних подій і вищим ризиком кровотеч, що потребують госпіталізації. Дані результати опубліковано в  Journal of the American College of Cardiology.

Автори проаналізували дані близько 5000 пацієнтів у віці 65 років і старше, з анамнезом #ФП, що поступили у відділення з #ГІМ і яким було проведено #ПКВ.

Виявилось, що майже 28% при виписці було призначено потрійну антитромботичну терапію, а 72% – подвійну. Пацієнти, яким призначалась потрійна терапія, частіше були чоловічої статі, мали в анамнезі проведення ПКВ чи операцію аорто коронарного шунтування (АКШ) чи перенесли інсульт. Також, ці пацієнти частіше приймали варфарин ще до поступлення з приводу ГІМ. З іншого боку, у пацієнті, які при виписці отримували подвійну терапію, частіше мали епізод внутрішньогоспітальної масивної кровотечі.

Після корекції результатів на характеристики пацієнтів, лікування і медичного закладу виявилось, що потрійна терапія не була асоційована зі зниженням дворічного ризику основних небажаних кардіальних подій у порівнянні з подвійною терапією. А от ризик кровотеч, в тому числі внутрішньочерепних, що потребували госпіталізації, в період 2 років після виписки був на 6% вищий в групі потрійної терапії.

За словами головного дослідника, підвищення ризику кровотеч поряд з відсутністю користі стосовно зниження ризику кардіальних подій свідчить про необхідність ретельної оцінки співвідношення ризику/користі у пацієнтів похилого віку з ФП, яким проводилось ПКВ з приводу гострого інфаркту міокарду.

#TAPT, #DAPT, #Afib, #AMI, #PCI, #warfarin, #clopidogrel, #aspirin

Літературні поcилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Прогнозування ризику постінсультної кардіопатії

Попередні результати дослідження ARCADIA... >>>

Нові спеціалізіції на кафедрі кардіології.

Нові спеціалізіції на кафедрі кардіології. Спеціалізація з електрофізіології - аритмології та спеціалязація з інтервенаційної кардіології... >>>