Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
24.02.2020

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

25.06.2015 16:30
Версія для друку
  • RSS

Оксигенотерапія у хворих з інфарктом міокарду з елевацією ST. 

Автори провели мета-аналіз з метою оцінки доцільності застосування оксигенотерапії при інфаркті міокарду...Раніше було встановлено, що допоміжна оксигенотерапія в деяких випадках не приносить користі і навіть може зашкодити пацієнтам з хронічним обструктивним захворюванням легень чи іншою причиною задишки. Однак вона широко застосовується у пацієнтів з гострим інфарктом міокарду (ГІМ) з елевацією сегмента ST через ішемічну природу даної патології. На сьогоднішній день в деяких невеликих дослідженнях було показано, що оксигенотерапія може не мати жодної користі у пацієнтів з ГІМ з елевацією ST.

Дослідники з Автралії провели рандомізоване дослідження з оцінки впливу застосування оксигенотерапії на догоспітальному і подальшому госпітальному етапах у даної категорії хворих. Одній групі пацієнтів призначався кисень (8л/хв) на етапі швидкої допомоги і далі, в катетеризаційній лабораторії і відповідному відділенні. Пацієнтам контрольної групи кисень призначався лише за умови зниження рівня сатурації кисню менше 94%. З 638 рандомізованих на етапі швидкої допомоги пацієнтів у 441 діагноз ГІМ з елевацією ST було підтверджено при проведенні коронарографії, і вони були включені до аналізу.

Первинною кінцевою точкою було ураження міокарду (визначене за рівнями тропоніну і креатінкінази).

Середні пікові рівні тропоніну між групами достовірно не відрізнялись. Однак в групі оксигенотерапії було виявлено достовірно вищі середні пікові рівні креатинкінази (1948 Од/л у порівнянні з 1543 Од/л), вищі рівні рецидиву ІМ протягом госпіталізації (5.5% і 0.9%) і більше зростання розміру інфаркту при проведенні МР-дослідження серця через 6 місяців (20.3 у порівнянні з 13.1 г).

В коментарях зазначається, що, виходячи з результатів аналізу, пацієнтам з ГІМ з елевацією ST, у яких підтримується нормальна сатурація, проведення оксигенотерапії в кращому випадку не показане. Більш того, вона може навіть зашкодити. В будь-якому випадку, практика рутинного застосування оксигенотерапії у даної категорії хворих має бути змінена.

#оксигенотерапія, #ГІМ, #STEMI

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Прогнозування ризику постінсультної кардіопатії

Попередні результати дослідження ARCADIA... >>>

Нові спеціалізіції на кафедрі кардіології.

Нові спеціалізіції на кафедрі кардіології. Спеціалізація з електрофізіології - аритмології та спеціалязація з інтервенаційної кардіології... >>>