Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
19.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

19.03.2019 15:33
Версія для друку
  • RSS

Нові рекомендації 2019 р. AHA/ACC: первинна профілактика серцево-судинних захворювань. 

Профілактика серцево-судинних захворюваньОднією з найважливіших змін є рекомендація щодо широкого використання аспірину в первинній профілактиці, після нещодавно опублікованих результатів випробувань ARRIVE, ASCEND і ASPREE, які продемонстрували  співвідношення ризику та користі призначення даного препарату у різних популяціях.

Основні рекомендації:

  • Оцінка ризику: Для профілактики серцево-судинних захворювань всім дорослим віком від 40 до 75 років необхідно проводити оцінку 10-річного ризику серцево-судинної події, що пов`язана з атеросклерозом (ризик  ASCVD). Для людей віком від 20 до 39 років доцільно оцінювати фактори ризику кожні 4 до 6 років. Перед початком фармакологічної терапії, наприклад, перед призначенням  антигіпертензивної терапії, статинів або аспірину, необхідно обговорити ризик з пацієнтом. Крім того, оцінка інших факторів, що підвищують ризик, може допомогти у прийнятті рішень щодо профілактичних заходів  у окремих осіб.
  • Дієта: Дорослим рекомендовано притримуватися здорового харчування, яке включає вживання овочів, фруктів, горіхів, бобових, цільного зерна, риби і мінімізує споживання обробленого м'яса, рафінованих вуглеводів, натрію і підсолоджених напоїв. Рекомендовано замінити насичені жири полі- і мононенасиченими жирами, а також запобігати вживанню транс-жирів.
  • Фізична активність: Клініцистам рекомендовано   постійно проводити консультування дорослих осіб щодо їх регулярної  фізичної активності  принаймні 150 хвилин на тиждень середньої інтенсивності або 75 хвилин більш інтенсивної.
  • Ожиріння: Для дорослих з зайвою вагою і ожирінням рекомендується зменшити калорійність  для зниження/підтримуки ваги. Розрахунок індексу маси тіла рекомендовано проводити  щорічно або частіше для виявлення ожиріння і зайвої ваги, а також вимірювати окружність талії, щоб виявити пацієнтів з більш високим  метаболічним ризиком.
  • Діабет:  Для дорослих з цукровим діабетом 2 типу вирішальне значення має  зміна способу життя, в тому числі індивідуальний план харчування і виконання рекомендацій щодо фізичної активності. Якщо показано медикаментозне лікування: метформін є терапією першої лінії, після чого слід розглянути призначення інгібітора селективного натрійзалежного транспортера глюкози – 2 або антагоніста глюкагон-пептиду – 1.
  • Паління: Рекомендовано лікарям розпитувати всіх дорослих щодо паління, радити їм відмовитися від цього, а також забезпечити консультування щодо припинення паління і за необхідності рекомендувати відповідну фармакотерапію.
  • Аспірин: Аспірин в низьких дозах тепер має рекомендацію IIb. Аспірин може бути розглянутий для первинної профілактики серед дорослих у віці від 40 до 70 років, які мають більш високий ризик ASCVD, але не мають збільшеного ризику кровотечі. Низькі дози аспірину не слід регулярно призначати особам старше 70 років або особам будь-якого віку з підвищеним ризиком кровотечі.
  • Статини: Призначення статинів - це терапія першої лінії для первинної профілактики серцево-судинних захворювань, що пов`язані з атеросклерозом, у пацієнтів з підвищеним рівнем ліпопротеїнів низької щільності (≥190 мг / дл), пацієнтів з цукровим діабетом, у пацієнтів віком від 40 до 75 років, з достатнім ризиком ASCVD.
  • Артеріальний тиск (АТ): Рекомендації щодо артеріального тиску відповідають рекомендаціям 2017 року, починати рекомендовано з нефармакологічної корекції АТ у всіх дорослих з підвищеним АТ. Для тих, хто потребує медикаментозної терапії, цільовий рівень артеріального тиску повинен бути менший 130/80 мм рт. ст.

Літературні посилання знаходяться в редакції  Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin