Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
05.06.2020

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

26.04.2011 12:36
Версія для друку
  • RSS

ІЗОДИНІТ® (ISODINIT®). Код АТС С01D A08. Інструкція 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства охорони здоров’я України 19.03.07 № 127 

Реєстраційне посвідчення № UA/6081/02/01

Інструкція для медичного застосування препарату ІЗОДИНІТ® (ISODINIT®)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: isosorbide dinitrate*,

1,4:3,6-діангідро-D-глюцитол 2,5-динітрат;

основні фізико-хімічні властивості: круглі плоскі таблетки білого кольору з двобічною фаскою і насічкою з одного боку;

склад: 1 таблетка містить:

ізосорбіду динітрату 0,01 г (10 мг);

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль пшеничний, тальк, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний, гідроксипропілцелюлоза.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Вазодилататори, що застосовуються в кардіології.

Код АТС С01D A08.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Ізосорбіду динітрат викликає релаксацію гладкої мускулатури судин і вазодилатацію. Він розширює одночасно периферичні вени й артерії. Це призводить до збільшення ємкості венозних судин і зменшення зворотного венозного повернення у серце, і як наслідок до редукування шлуночкового кінцевого діастолічного тиску і переднавантаження. Вплив на артеріальні, а при більш високих дозах і на артеріолярні судини, спричиняє зниження їх системного опору (постнавантаження), полегшуючи роботу серця Одночасний вплив на перед- і постнавантаження призводить до зменшення споживання кисню міокардом. Крім того, ізосорбіду динітрат викликає перерозподіл кровотоку до субендокардіальних шарів, коли вінцевий кровотік частково зменшений завдяки наявності атеросклеротичних бляшок. Дилатація викликана нітратами може поліпшити перфузію постстенозної ділянки міокарда. Нітрати розширюють ексцентричний коронарний стеноз і можуть зменшити венозні спазми. Нітрати поліпшують гемодинаміку в стані спокою та при навантажені у пацієнтів з застійною серцевою недостатністю. Цей ефект здійснюється декількома механізмами, у тому числі і за допомогою зменшення клапанної регургітації (завдяки дилатації шлуночків) і зменшення потреб міокарда в кисні. Шляхом зниження потреб у кисні та збільшення його доставки обмежується площа ушкодженого міокарда. Тому ізосорбіду динітрат показаний хворим з інфарктом міокарда. Ізосорбіду динітрат виявляє дію і на інші органи і системи, викликає релаксацію бронхіальної мускулатури, м'язів шлунково-кишкової системи, біліарного і сечового трактів.

Фармакокінетика. Абсорбція ізосорбіду динітрату після перорального прийому майже повна, але його біодоступність варіабельна (від 10 % до 90 %). Речовина піддається метаболізму при першому проходженні через печінку. Максимальні плазмові концентрації досягаються приблизно через годину після прийому. Середня біодоступність ізосорбіду динітрату становить приблизно 25 %. При цьому вона виявляє прогресивне зростання при тривалому застосуванні.

Об’єм розподілу медикаменту становить 2–4 л/кг, зв'язування з білками плазми – мінімальне, а час напіввиділення з плазми становить приблизно годину.

Ізосорбіду динітрат метаболізується в печінці за допомогою ферментного денітритрування з наступним глюкуронуванням у ізосорбід 2-мононітрат з періодом напіввидення у плазмі приблизно 2,5 години та ізосорбід 5-мононітрат з періодом напіввиведення приблизно 4,5 години. Обидва метаболіти фармакологічно активні. Зовсім невелика частина виводиться з сечею і калом у незміненому виді.

Показання для застосування.

Профілактика і лікування стенокардії; •

застійна серцева недостатність.

Спосіб застосування та дози. Застосовується за призначенням лікаря, внутрішньо, перед прийомом їжі; запивається достатньою кількістю рідини.

Для профілактики і лікування стенокардії звичайна початкова доза становить 10 мг

(1 таблетка) 3 рази на добу. Добова доза може варіювати від 30 до 120 мг (3 – 12 таблеток), розподілені на 3 прийоми залежно від тяжкості перебігу захворювання. В окремих випадках можна приймати до 240 мг на добу.

З метою досягнення максимального терапевтичного ефекту рекомендується

індивідуальне дозування препарату залежно від потреб пацієнта, його відповіді і переносимості. При проведенні будь-якого дозувального режиму для запобігання розвитку нітратної толерантності необхідно забезпечити 10 – 12 годин безнітратного інтервалу (зазвичай вночі, коли хворий спить).

При супутньому лікуванні застійної серцевої недостатності – по 40 – 160 мг (3–16 таблеток) на добу, розподілені на чотири прийоми. У цих пацієнтів для визначення індивідуального дозування істотне значення має моніторинг гемодинаміки.

Побічна дія. Найбільш частою побічною дією при прийомі ізосорбіду динітрату є головний біль. Цей симптом у більшості випадків поступово зменшується, протягом декількох діб, але може бути сильним і стійким. Даний ефект можна контролювати, зменшуючи дозу.

На початку лікування, а також при збільшенні дози порівняно часто (1 – 10 %)

Спостерігаються артеріальна гіпотензія й/або неуважність. Ці симптоми можуть супроводжуватися запамороченням, сонливістю, рефлекторною тахікардією й слабкістю.

Рідко спостерігаються нудота, блювання, дилатація судин шкіри з почервонінням, шкірні алергічні реакції. У вкрай поодиноких випадках можуть розвитися ексфоліативний дерматит, синдром Стівенса-Джонсона або ангіоневротичний набряк.

Можуть виникнути рефлекторна тахікардія і симптоматична пальпітація у результаті симпатоміметичної дії внаслідок зменшення системного артеріального тиску. У поодиноких випадках може розвинутись колапс з порушенням ритму і брадикардією. В окремих випадках виникає парадоксальна реакція – посилення ангінальних нападів.

Протипоказання.

Гіперчутливість до активної речовини або до будь-якого компонента допоміжних речовин; •

гостра циркуляторна недостатність, тяжка гіпотензія або гіповолемія, стан колапсу, шоку; •

гострий інфаркт міокарда з низьким тиском шлуночкового наповнення; •

виражена анемія; •

нещодавно перенесена черепно-мозкова травма або крововилив у мозок; •

глаукома; •

вагітність, лактація, дитячий вік.

Передозування. Внаслідок передозування при прийомі препарату у дозах, що значно перевищують терапевтичні, можлива поява таких симптомів: зниження артеріального тиску нижче 90 мм рт. ст., блідість, потовиділення, слабкий пульс, тахікардія, запаморочення при вставанні, головний біль, втрата сил, нудота, блювання, метгемоглобінемія, судоми, зорові розлади, підвищення внутрішньочерепного тиску.

Лікування включає в себе промивання шлунка. Пацієнта необхідно покласти у ліжко, призначити кисень, за низького тиску – ввести фізіологічний розчин або плазму. При тяжких випадках вводять допамін та симпатоміметики. При розвитку метгемоглобінемії призначають 1 % метиленовий синій внутрішньовенно, штучну вентиляцію легень, за необхідності проводять замісне переливання крові.

Гемодіаліз – ефективний.

Особливості застосування.

Необхідно з обережністю призначати препарат при станах підвищеного внутрішньочерепного тиску і глаукомі, схильності до гіпотонії.

При прийомі високих доз можлива поява метгемоглобінемії.

Прийом ізосорбіду динітрату може вплинути на результати колориметричного визначення холестеролу.

Після тривалої терапії із застосуванням високих доз відміни лікування треба

проводити поступово з метою запобігання відновлення симптоматики стенокардії.

При недотриманні рекомендованого інтервалу між дозами можлива поява нітратної толерантності.

При довготривалому прийомі ізосорбіду динітрату і при прийомі більш високих доз розвивається толерантність до препарату. Цього можна уникнути за допомогою дотримання режиму прийому з утворенням проміжків часу, коли нітратів немає в організмі. Тривале застосування високих доз нітратів приводить до виснаження тканинних запасів сульфгідрильних груп, і може стати причиною розвитку толерантності. Іншим методом запобігання толірантності є введення в організм сульфгідрильних груп за допомогою, наприклад, ацетилцистеїну, метіоніну або каптоприлу.

Одночасне застосування з алкоголем і лікарськими препаратами, які знижують артеріальний тиск, наприклад, з бета-блокаторами, антагоністами кальцію, вазодилататорами тощо, може посилити їх гіпотензивний (особливо ортостатичний) ефект.

Препарат містить лактозу як допоміжну речовину. Тому його не можна призначати хворим із лактазною недостатністю, галактоземією або глюкозно-галактозним синдромом мальабсорбції.

Діти.

Безпека й ефективність застосування препарату в дитячому віці не доведені.

Вагітність та годування груддю.

Препарат має вплив на гемодинаміку плода тому він протипоказаний у період вагітності та годування груддю.

Керування автотранспортом та механізмами, що рухаються.

Через те, що препарат може викликати запаморочення, сонливість та розсіяність, його застосування може порушити координацію при керуванні автотранспортом та механізмами, що рухаються.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Інгібітори фосфодіестерази, наприклад силденафіл, потенціюють гіпотензивний ефект нітратів і тому небажано застосовувати їх одночасно з ізодинітом.

Подібний ефект спостерігається також при одночасному застосуванні нітратів із нейролептиками і трициклічними антидепресантами.

Ефекти норадреналіну, ацетилхоліну, гістаміну тощо послаблюються при одночасному застосуванні з нітратами.

Симпатоміметики можуть зменшити антиангінальний ефект нітратів.

Нітрати можуть підвищувати плазмові рівні дигідроерготаміну і посилювати його гіпертензивний ефект.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 оС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 5 років.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 30 таблеток у блістері, по 2 блістери у картонній коробці.

Заявник. Балканфарма-Дупниця АТ.

Адреса. 2600 Болгарія, Дупниця, Самоковське шосе, 3.

Виробник. Балканфарма-Дупниця АТ.

Адреса. 2600 Болгарія, Дупниця, Самоковське шосе, 3.

 

Перший заступник директора ДП «Державний фармакологічний центр» МОЗ України, доктор медичних наук Т. А. Бухтіарова

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства охорони здоров’я України 19.03.07 № 127

Реєстраційне посвідчення № UA/6081/02/01

Ізодиніт®

Ізосорбіду динітрат

Таблетки пролонгованої дії, по 10 мг

ЛИСТОК-ВКЛАДИШ.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПАЦІЄНТА

Уважно прочитайте цей листок-вкладиш, перш ніж, як розпочати застосування препарату!

Зберігайте цей листок-вкладиш. Вам може знадобитися перечитати його.

Якщо у Вас виникнуть додаткові запитання, будь ласка, проконсультуйтесь зі своїм лікарем.

Цей препарат призначений особисто Вам тому не слід передавати його іншим особам. Це може завдати їм шкоди, навіть якщо симптоми їхнього захворювання нагадують ті, які спостерігаються у Вас.

Склад лікарського засобу:

діюча речовина: ізосорбіду динітрат

1 таблетка містить: ізосорбіду динітрату 0,01 г (10 мг);

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль пшеничний, тальк, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний, гідроксипропілцелюлоза.

Лікарська форма. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Вазодилататори, що застосовуються в кардіології.

Фармакологічні властивості. Ізосорбіду динітрат викликає релаксацію гладкої мускулатури судин і вазодилатацію. Він розширює одночасно периферичні вени й артерії. Це призводить до збільшення ємкості венозних судин і зменшення зворотного венозного повернення у серце і як наслідок до редукування шлуночкового кінцевого діастоличного тиску і переднавантаження. Вплив на артеріальні, а при більш високих дозах і на артеріолярні судини, спричиняє до зниження їх системного опору (постнавантаження), полегшуючи роботу серця. Одночасний вплив на перед- і постнавантаження призводить до зменшення споживання кисню міокардом. Крім того, ізосорбіду динітрат викликає перерозподіл кровотоку до субендокардіальних шарів, коли вінцевий кровотік частково зменшений завдяки наявності атеросклеротичних бляшок. Дилатація викликана нітратами може поліпшити перфузію постстенозної ділянки міокарда.

Показання.

Профілактика і лікування стенокардії; •

застійна серцева недостатність.

Протипоказання.

Гіперчутливість до активної речовини або до будь-якого компонента допоміжних речовин; •

гостра циркуляторна недостатність, тяжка гіпотензія або гіповолемія, стан колапсу, шоку; •

гострий інфаркт міокарда з низьким тиском шлуночкового наповнення; •

виражена анемія; •

нещодавно перенесена черепно-мозкова травма або крововилив у мозок; •

глаукома; •

вагітність, лактація, дитячий вік.

Застереження при застосуванні.

Перед початком лікування повідомте лікарю про наявність у Вас інших захворювань.

Необхідно з обережністю призначати препарат при станах підвищеного внутрішньочерепного тиску і глаукомі, схильності до гіпотонії.

При прийомі високих доз можлива поява метгемоглобінемії.

Прийом ізосорбіду динітрату може вплинути на результати колориметричного визначення холестеролу.

Після тривалої терапії із застосуванням високих доз відміни лікування треба

проводити поступово з метою запобігання відновлення симптоматики стенокардії.

При недотриманні рекомендованого інтервалу між дозами можлива поява нітратної толерантності.

При довготривалому прийомі ізосорбіду динітрату і при прийомі більш високих доз розвивається толерантність до препарату. Цього можна уникнути за допомогою дотримання режиму прийому з утворенням проміжків часу, коли нітратів немає в організмі. Тривале застосування високих доз нітратів приводить до виснаження тканинних запасів сульфгідрильних груп, і може стати причиною розвитку толерантності. Іншим методом запобігання толірантності є введення в організм сульфгідрильних груп за допомогою, наприклад, ацетилцистеїну, метіоніну або каптоприлу.

Одночасне застосування з алкоголем і лікарськими препаратами, які знижують артеріальний тиск, наприклад, з бета-блокаторами, антагоністами кальцію, вазодилататорами тощо, може посилити їх гіпотензивний (особливо ортостатичний) ефект.

Препарат містить лактозу як допоміжну речовину. Тому його не можна призначати хворим із лактазною недостатністю, галактоземією або глюкозно-галактозним синдромом мальабсорбції.

Взаємодія з лікарськими засобами.

Якщо Вам призначені лікарем будь-які інші лікарські засоби або Ви їх застосовуєте самостійно, перед початком лікування Ізодинітом® порадьтеся з Вашим лікарем щодо можливості їх одночасного застосування. Неконтрольоване лікування може зашкодити Вашому здоров’ю.

Інгібітори фосфодіестерази, наприклад сілденафіл, потенціюють гіпотензивний ефект нітратів і тому небажано застосовувати їх одночасно з Ізодинітом®.

Подібний ефект спостерігається також при одночасному застосуванні нітратів із нейролептиками і трициклічними антидепресантами.

Ефекти норадреналіну, ацетилхоліну, гістаміну тощо послаблюються при одночасному застосуванні з нітратами.

Симпатоміметики можуть зменшити антиангінальний ефект нітратів.

Нітрати можуть підвищувати плазмові рівні дигідроерготаміну і посилювати його гіпертензивний ефект.

Особливі вказівки.

Вагітність та годування груддю.

Препарат має вплив на гемодинаміку плода тому він протипоказаний у період вагітності та годування груддю.

Керування автотранспортом та механізмами, що рухаються.

Через те, що препарат може викликати запаморочення, сонливість та розсіяність уваги, його застосування може порушити координацію при керуванні автотранспортом та механізмами, що рухаються.

Діти.

Безпека та ефективність застосування препарату в дитячому віці не доведені.

Спосіб застосування та дози. Застосовується за призначенням лікаря, внутрішньо, перед прийомом їжі; запивається достатньою кількістю рідини.

Для профілактики і лікування стенокардії звичайна початкова доза становить 10 мг

(1 таблетка) 3 рази на добу. Добова доза може варіювати від 30 до 120 мг (3 – 12 таблеток), розподілені на 3 прийоми залежно від індивідуальних особливостей хворого й оцінки лікаря. В окремих випадках можна приймати до 240 мг на добу.

З метою досягнення максимального терапевтичного ефекту рекомендується

індивідуальне дозування препарату залежно від потреб пацієнта, його відповіді і переносимості. При проведенні будь-якого дозувального режиму для запобігання розвитку нітратної толерантності необхідно забезпечити 10 – 12 годин безнітратного інтервалу (зазвичай вночі, коли хворий спить).

При супутньому лікуванні застійної серцевої недостатності – по 40 – 160 мг (3–16 таблеток) на добу, розподілені на чотири прийоми. У цих пацієнтів для визначення індивідуального дозування істотне значення має моніторинг гемодинаміки.

При передозуванні лікарського засобу зверніться до лікаря!

Внаслідок передозування при прийомі препарату у дозах, що значно перевищують терапевтичні, можлива поява таких симптомів: зниження артеріального тиску нижче 90 мм рт. ст., блідість, потовиділення, слабкий пульс, тахікардія, запаморочення при вставанні, головний біль, втрата сил, нудота, блювання, метгемоглобінемія, судоми, зорові розлади, підвищення внутрішньочерепного тиску.

Лікування включає в себе промивання шлунку. Пацієнта необхідно покласти у ліжко, призначити кисень, за низького тиску ввести фізіологічний розчин або плазму. При тяжких випадках вводять допамін та симпатоміметики. При розвитку метгемоглобінемії призначають 1 % метиленовий синій внутрішньовенно, штучну вентиляцію легень, за необхідності проводять замісне переливання крові.

Гемодіаліз – ефективний.

Побічні ефекти. Найбільш частою побічною дією при прийомі ізосорбіду динітрату є головний біль. Цей симптом у більшості випадків поступово зменшується, протягом декількох діб, але може бути сильним і стійким. Даний ефект можна контролювати, зменшуючи дозу.

На початку лікування, а також при збільшенні дози порівняно часто (1 – 10 %)

спостерігаються гіпотонія й/або неуважність. Ці симптоми можуть супроводжуватися запамороченням, сонливістю, рефлекторною тахікардією й слабкістю.

Рідко спостерігаються нудота, блювання, дилатація судин шкіри з почервонінням, шкірні алергічні реакції. У вкрай поодиноких випадках можуть розвитися ексфоліативний дерматит, синдром Стівенса-Джонсона або ангіоневротичний набряк.

Можуть виникнути рефлекторна тахікардія і симптоматична пальпітація у результаті симпатоміметичної дії внаслідок зменшення системного артеріального тиску. У поодиноких випадках може розвинутись колапс з порушенням ритму і брадикардією. В окремих випадках виникає парадоксальна реакція – посилення ангінальних нападів.

Якщо під час застосування Ізодиніту® у Вас відмічаються будь-які побічні ефекти або незвичні реакції, будь ласка, проконсультуйтеся з Вашим лікарем з приводу подальшого лікування!

Термін придатності – 5 років.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності.

Умови зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 оС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 30 таблеток у блістері, по 2 блістери у картонній коробці.

Правила відпуску. За рецептом.

Назва та адреса виробника. Балканфарма-Дупниця АТ.

2600 Болгарія, Дупниця, Самоковське шосе 3.

Перший заступник директора ДП «Державного фармакологічного центр» МОЗ України, доктор медичних наук Т. А. Бухтіарова

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin