Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

30.03.2021 12:09
Версія для друку
  • RSS

Довгострокові наслідки COVID-19 

Спеціалісти Національного інституту неврологічних розладів та інсульту (NINDS)  США зазначають, що при появі перших хворих з COVID-19, вважалося що це захворювання не впливає на нервову систему, не дивлячись на те, що багато пацієнтів відчували втрату смаку або запаху на початку хвороби.

Однак неврологи звернули увагу на дві особливості, що суперечили загальноприйнятій думці:

1. Ймовірно, що втрата нюху або смаку пов'язана з порушеннями десь на шляху від язика або носа до мозку, що робить її ознакою неврологічної дисфункції.

2. Коли пацієнти мають виражені або критичні симптоми, наприклад, у них висока температура або утруднене дихання, неврологічні симптоми можуть ігноруватися або не завжди логічно пов'язуватися з початком захворювання.

Ці висновки змусили спеціалістів з NINDS детально вивчити сипмтоматику захворювання і виявити високий індекс підозр щодо неврологічних симптомів, ознак і наслідків COVID-19.

Під час початку захворювання на COVID-19 у багатьох пацієнтів виникає головний і м'язовий біль, а також втрата смаку або запаху. Пацієнти, що важко хворіють на COVID-19, можуть мати сплутаність свідомості, судоми, кровотечі в головний мозок або інсульти. Одужання важкохворих може тривати місяці або роки. Проте, у деяких осіб з більш легким перебігом захворювання і негативним результатом тесту на вірус, також спостерігається більш тривалий процес одужання. У цих пацієнтів часто наявні такі симптоми, як втома, нездужання після навантаження (тобто почуття сильної втоми і нудоти після невеликих розумових або фізичних навантажень), хронічний скелетно-м'язовий біль, порушення сну, труднощі з концентрацією уваги і запам'ятовуванням, прискорене серцебиття і запаморочення після зміни положення тіла на вертикальне, що вказує на синдром постуральної ортостатичної тахікардії (ПОТ), який накладається на інші захворювання, включаючи міалгічний енцефаломієліт / синдром хронічної втоми (ME / СХВ).

Наслідки та природа постковідного синдрому поки не ясні. COVID-19 вражає майже всі системи органів, і лікарям необхідно розуміти біологічну основу процесу одужання, причини стійкої інвалідності і способи поліпшення здоров'я. Це важливо, тому що те, що науковці дізнаються в ході досліджень про постковідний синдром, може допомогти зрозуміти, лікувати і запобігати ME / СХВ.

NINDS очолює дослідження так званого постковідного синдрому як в США і в усьому світі:

• Нещодавно було виділено 1,15 мільярда доларів на проведення досліджень, які приведуть до кращого розуміння неоднорідності процесу відновлення після COVID і розробки методів лікування для тих, хто страждає постковідним синдромом.

• Регістри пацієнтів, в деякі з яких спеціально входять діти, вагітні та жінки, створюються і обробляються для пошуку і характеристики неврологічної дисфункції у людей, які хворіють або перехворіли COVID-19.

• Біологічні терапевтичні препарати, багато з яких модулюють імунну відповідь організму на віруси, низькомолекулярні препарати, імплантовані і зовнішні пристрої вивчаються і тестуються на ефективність у запобіганні або лікуванні постковідного синдрому.

• Нарешті, проводяться дослідження для визначення механізмів, що відповідають за це захворювання, і його зв'язок з попередньою інфекцією COVID-19.

За допомогою цих досліджень науковці сподіваються визначити нові цілі для лікування і профілактичних заходів  щодо  ME / СХВ або постковідного синдрому.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Ефективне лікування гіперхолестеринемії

Роль нового інгібітора PCSK9 …

  >>>

Кровотеча у пацієнтів з фібриляцією передсердь

Яка терапія є більш безпечнішою?..

  >>>