Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

18.03.2020 13:52
Версія для друку
  • RSS

Чи призначати інгібітори АПФ і БРА кардіологічним пацієнтам з COVID-19? 

Американська кардіологічна асоціація (AHA), Американський коледж кардіологів (ACC) та Американське товариство з серцевої недостатності (HFSA) 17 березня випустили нову спільну заяву, що закликає до продовження застосування антагоністів ренін-ангіотензин-альдостеронової системи (РААС) у пацієнтів, незважаючи на теоретичні побоювання, що їх застосування може погіршити результати в разі інфікування COVID-19.

Нещодавно аналогічна заява була зроблена Європейським товариством кардіологів (ESC),  а також Європейським товариством з артеріальної гіпертензії, Канадським товариством серцево-судинних захворювань і Міжнародним товариством з артеріальної гіпертензії.

Спеціалісти зазначають, що люди з серцево-судинними захворюваннями піддаються набагато більш високому ризику серйозних ускладнень, включаючи смерть від COVID-19, тим не менше, останні дослідження - фактичні дані не підтверджують необхідність припинення застосування інгібіторів АПФ або блокаторів рецепторів ангіотензину (БРА), і науковці рекомендують всім лікарям враховувати індивідуальні потреби кожного пацієнта, перш ніж вносити будь-які зміни в призначеннях  іАПФ або БРА.

Новий коронавірус SARS-CoV-2, який викликає COVID-19, інфікує клітини людини, зв'язуючись з рецепторами АПФ2, і деякі дослідження на тваринах показали, що цей механізм посилює експресію АПФ2 в серце.

У статті Lancet передбачається, що у пацієнтів з діабетом і гіпертонією підвищена регуляція АПФ2 від ІАПФ і БРА може підвищити ризик розвитку важкого і смертельного COVID -19.

Автори статті припустили, що ці медикаменти можуть частково сприяти більш тяжкому і смертельному COVID-19, що спостерігається у людей з гіпертонією, діабетом і серцево-судинними захворюваннями.

Ця стаття отримала широке висвітлення в засобах масової інформації та в соціальних мережах в Великобританії, в результаті чого пацієнти зверталися до своїх лікарів, а в деяких випадках припиняли прийом ліків.

В цілому, науковці рекомендують продовжити призначення антагоністів РААС для тих пацієнтів, яким в даний час призначаються такі препарати, за показаннями, такі як серцева недостатність, гіпертонія або ішемічна хвороба серця.

Проте, вчені зазначають, якщо пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями поставлений діагноз COVID-19, повинні прийматися індивідуальні рішення по лікуванню відповідно до гемодинамічного статусу кожного пацієнта і клінічної картини.

 На сьогоднішній момент не має доказів шкоди або користі.  Необхідні додаткові дослідження.

Існує також теорія, що інгібітори АПФ і БРА можуть бути парадоксально корисні при коронавірусній інфекції.

Це відбувається через те, що АПФ2 перетворює ангіотензин II в вазодилятаторний ангіотензин 1-7, тим самим потенційно надаючи гіпотензивну дію, і в дослідженнях на тваринах було показано, що обидва типи ліків зменшують важкі ушкодження легень при деяких вірусних пневмоніях.

Проте, в даний час немає експериментальних або клінічних даних, що демонструють позитивні або негативні результати при фоновому застосуванні інгібіторів АПФ, БРА або інших антагоністів РААС у COVID-19 або серед пацієнтів з COVID-19 з серцево-судинними захворюваннями в анамнезі, які отримували лікування такими препаратами.

Американські кардіологічні товариства не рекомендують додавати або видаляти будь-які методи лікування, пов'язані з РААС, крім тих, що засновані на стандартній клінічній практиці.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin