Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
05.05.2024

Клинический случай 2

Тут обговорюються завдання щодо клінічних випадків

31.10.2018 13:06:10
View user profile for Грибан Світлана Володимирівна
Всього повідомлень: 4

Клинический случай 2

Клінічний випадок № 2.
Пацієнт В., 36 років, вдень, під час роботи за комп’ютером відчув незначний дискомфорт в області грудної клітки, незначний біль ниючого характеру, що супроводжувався головокружінням, слабкістю, ознобом. Біль іррадіював під ліву лопатку. Пацієнт самостійно прийняв знеболююче (з групи НПЗП) і вирішив пройтись на свіжому повітрі, після чого відчув полегшення. Пацієнт розцінив свій стан як прояв захворювання хребта і на другий день самостійно звернувся в приймальне відділення комплексної лікарні до вертебролога.
В анамнезі хронічні захворювання відсутні, сімейний анамнез не обтяжений. Зі шкідливих звичок наявне тютюнопаління.
Вертебролог під час огляду даних за загострення остеохондрозу не виявив і запросив на консультацію терапевта.
Огляд терапевта: загальний стан ближче до задовільного, свідомість ясна, шкіра та видимі слизові блідо-рожеві, чисті, периферичні лімфатичні вузли не збільшені, АТ-100/65 мм. рт . ст. Пульс 85 за хвилину, ритмічний. Серце: тони ритмічні, чисті, межі не зміщенні. Легені: везикулярне дихання, хрипи не вислуховуються. Живіт м'який, симетричний, б/болісний, печінка не збільшена. Випорожнення в нормі, периферичні набряки відсутні.
Пацієнту в приймальному відділенні зареєстровано ЕКГ:

Зроблено аналіз крові: HB-168г/л, Ер-4,62*10/12л, гематокрит-50%, КП-0,96, Тром-241*10, Лейк -10,0, ШОЕ-2. Враховуючи графіку ЕКГ також зроблений аналіз на тропоніни: Тропонін  Т - 583 (референтне значення норми до 500), Тропонін І - 0,48 (референтне значення норми до 0,04). sP02 - 98%.
Пропонується встановити попередній діагноз та визначити подальшу тактику.

31.10.2018 13:38:00
View user profile for Хассанзаде  - -
Всього повідомлень: 6

Re: Клинический случай 2

Враховуючи скарги хворого, дані Лабораторних методів обстеження (а саме підвищення рівню серцевих ферментів) та дані ЕКГ (ішемія міокарда по задній його стінці) можна поставити попередній діагноз: ІХС:Гострий Q інфаркт міокарда по задній стінці (дата). СН 0 ст. Для оцінки прохідності судин серця необхідно провести КВГ. Для визначення розмірів порожнин серця та фракції викиду - ЕхоКг. За наявності оклюзіі або субоклюзіі судин серця - поставити стент. Після стентування, враховуючи рекомендації європейської асоціації кардіологів рекомендовано: тікагрелор 90 мг 2р/д та аспірин кардіо 100 мг, бета блокатор (небіволол або корведілол) дозу відтитрувати в залежності від ЧСС та АТ, інгібітор АПФ (периндоприл або раміприл) також під контролем ЧСС та АТ, сечогінні препарати в залежності від фракції викиду і ознак сн, статини - аторва- або розувастатин, дозу якого визначити в залежності від даних ліпідограми, а також інгібітор протонної помпи (омез, барол чи контролок) для захисту слизової оболонки шлунку.
31.10.2018 13:54:49
View user profile for Ковальчук  Ліна Анатоліївна
Всього повідомлень: 1

Re: Клинический случай 2

У пацієнта :ІХС. Дрібновогнищевий інфаркт міокаду задньої стінки,гостра стадія. СН І ст ФК І заNYHA. Рекомендовано дообстеження:ЕКГ по Небу та Слопаку,ЕХО-КГ,КВГ. Лікування:антитромбінова терапія (арікстра 0,5 п/ш); Подвійне антитромбоцитарна терапія (клопідогрель навантажувальна доза 300мг,далі по 75мг та аспірин навантажувальна доза 325мг, далі по 100мг) Бета-блокатори(титрувати дозу, яку пацієнт може перенести та ЧСс) Статини (аторвастерол 80мг або розувастатин 40 мг)
31.10.2018 17:10:40
View user profile for Сорока Святослав Володимирович
Всього повідомлень: 5

Re: Клинический случай 2

Попередній діагноз : ІХС. Гострий Q ІМ по задній стінці ЛШ від 02,07,2018 р. - ?  СН 0 -1.
Типова клініка ( раптовий біль ниючого характеру плюс погіршення стану + високоспецифічний тропонін підвищений у 10 раз на наступний день після больового).
Судячи із ЕКГ – по задній стінці – сформований Q, ST вже опустився на ізолінію. Також у нього є гіпертрофія ЛШ, що схиляє на думку що пацієнт тривалий час має підвищення АТ.
Подальша тактика: додаткові відведення( Небу, Слапаку ) + Ехо-КГ.+ ліпідограма.
Необхідно терміново госпіталізувати пацієнта у спеціалізоване відділення для проведення коронарографії  - і в залежності від результатів – із подальшим стентуванням.
Медикаментозно –  Еноксипарин 0,7/Арікстра – 2,5 п.ш.,
Клопідогрель 300 (Плавікс 300 мг)або Тикагрелор 180 мг – перед коронарографією
Також аспірин – кардіо 100 мг( подв антитромбоцитарна терапія),
Аторвастатин 80 мг чи розувастатин 40 мг – навантажувальні дози. - перед коронарографією
небіволол 5 мг, ІПФ – в залежності від тиску, можна мінімальну дозу раміприлу 2,5 мг,
Пантопразол в.в – 40,0,
Корвітин 0,5 на 200 фіз розчину,
ще можна Предуктал МР 2 рази на добу…
Подальша тактика визначається після коронарографії…

Тактика  згідно протоколу ведення пацієнтів на ГКС із елевацією ST...

31.10.2018 20:21:52
View user profile for Неcукай Виталий Анатольевич
Всього повідомлень: 58

Re: Клинический случай 2

Маленьке зауваження.

Досить швидка зміна формулювання діагнозу при ГІМ призводить до вживання різних термінів. Слід пам’ятати, що терміни «дрібновогнищевий», «крупновогнищевий», «трансмуральний», так само як і Q-інфаркт або інфаркт без Q – застарілі. При інтерпретації ЕКГ ще вживають ці поняття, щоб пояснити (зрозуміти), чому в одних випадках наявні лише порушення реполяризації (інверсія T), в інших – поява патологічного Q, а в третьому випадку – поява QS. Але вже в затвердженому в 2014 році наказом МОЗ України № 455 Уніфікованому протоколі вживається термін «гострий коронарний синдром з елевацією сегмента ST». А в Четвертому універсальному визначенні інфаркту міокарда (Fourth universal definition of myocardial infarction, 2018) присутній вже термін «пошкодження міокарду».

Тому в коментарях бажано притримуватись рекомендованих класифікацій.