Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
18.05.2024

Клінічний випадок 15

Тут обговорюються завдання щодо клінічних випадків

01.11.2018 9:47:12
View user profile for Lunova Tatiana Volodymyrivna
Всього повідомлень: 2

Клінічний випадок 15

Хвора Р. 49 р., надійшла до кардіологічного стаціонару зі скаргами на виражений головний біль, нудоту, позиви на блювання, відчуття “затерпання “ кінцівок, “шум у голові”.

З анамнезу: хворіє на гіпертонічну хворобу близько 20-ти років. Періодично приймає протигіпертензивну терапію, але АТ погано віддається корекції. Супутньо у хворої ЦД 2 типу( приймає метформін), фіброміома матки. Менструації регулярні. 

Об’єктивно: АТ 240/120 мм.рт.ст. ЧСС-68/хв. Шкіра та видимі слизові бліжо-рожеві, чисті. Cor-діяльність ритмічна, акцент ІІ тону над аортою. В легенях везикулярне дихання. Живіт м’який , неболючий. Пастозність гомілок.

На ЕКГ: ритм синусовий, правильний. ЕВС -40 . Гіпертрофія ЛП і ЛШ з його систолічним перевантаженням.

Під час первинного огляду у стаціонарі хвора втрачає свідомість. Шкіра бліда, акроціаноз. Пульс на сонній артерії не визначається. Дихання агональне. Негайно розпочато СЛР.  Не припиняючи непрямий масаж серця з частотою 100 /хв хвора транспортується у блок інтенсивної терапії. На кардіомоніторі:

 

Проведено ЕІТ розрядом 200 Дж . Ритм синусовий , правильний , ЧСС-76/хв.

Який попередній діагноз можна поставити даній хворій? Яка тактика ведення  хворої?

Хворій проведено антигіпертензивну терапію. Тиск: 160/90 мм.рт.ст. Стан дещо стабілізувався, проте наступного дня вона знову знепритомніла, АТ і Ps не визначається. ЕКГ:

Проведено ЕІТ з відновленням синусового ритму. ЕКГ після ЕІТ:

Що ми бачимо на ЕКГ із синусовим ритмом? На вашу думку, інфузія якого препарату найбільш доцільна у даному випадку?

Надалі епізоди поліморфної шлуночкової такхікардії з переходом у ФШ повторювались неодноразово. Куповані ЕІТ. Паралельно проводилась в/в інфузія Sol. Magnii Sulfatis 25% 10.0+ Sol.NaCL 0.9 % 100.0

Результати обстежень:

ЗАК-без особливостей. ЗАС-б/о.
Біохімічний ан крові: глюкоза: 8.9 креатинін-216 мкмоль/л ,сечовина 14.5 ммоль/л. Калій- 1.48 ммоль/л, натрій-147 ммоль/л.

ЕхоКГ: дилятація порожнин ЛП, ПШ, відносне зменшення порожнини ЛШ. Різка гіпертрофія ЛШ: Задня стінка ЛШ- 2.0 см, МШП- 1.85 см. Тиск у ЛА 50 мм.рт.ст.

На яку думку нас можуть наштовхнути дані результати? Дана гіпертензія первинна чи вторинна?  Яке обстеження буде ключовим у встановленні етіології даної гіпертензії?

Хворій проведено визначення альдостерону в крові : 1822 пг/мл (із референтним інтервалом норми 30.0-160.0 пг/мл)

Як ви думаєте, що було виявлено на КТ-органів черевної порожнини?
Яка тактика подальшого лікування?

01.11.2018 10:00:48
View user profile for Кіслєв Вадим  Петрович
Всього повідомлень: 8

Re: Клінічний випадок 15

Показательный случай первичного гиперальдостеронизма с выраженной гипокалиемией с удлинением QT и возникновением полиморфной ЖТ на этом фоне. На КТ вероятно объемное образование надпочечника
02.11.2018 19:57:29
View user profile for Lunova Tatiana Volodymyrivna
Всього повідомлень: 2

Re: Клінічний випадок 15

Це справді так. На КТ ОЧП було виявлено аденому лівої надниркової залози 34*20 мм. Хворій проведено оперативне втручання з приводу лівобічної адреналектомії. На даний час стан хворої стабільний.