Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.05.2022

 

 

 

 

 

 

 

21.02.2020 15:23
Версія для друку
  • RSS

Прогнозування ризику постінсультної кардіопатії 

Результати нового дослідження ARCADIA показали, що похилий вік, жіноча стать, відносна анемія і серцево-судинні захворювання в анамнезі пов'язані з підвищеним ризиком розвитку передсердної кардіопатії серед людей, які перенесли емболічний інсульт з невизначеного джерела (ESUS).

Передсердна кардіопатія є передбачуваною причиною ESUS незалежно від фібриляції передсердь. Проте, клінічні прогностичні фактори, що допомагають лікарям визначити, які пацієнти з ESUS піддаються підвищеному ризику, залишаються невідомими.

В даному дослідженні ризик розвитку передсердної кардіопатії був на 34% вище серед жінок у порівнянні з чоловіками з ESUS. Крім того, у чорношкірих учасників ризик збільшився на 29% в порівнянні з іншими.

ESUS є гетерогенним станом, і деякі пацієнти можуть реагувати на антикоагулянти, а деякі ні. Це спостереження привело до розгляду альтернативних шляхів, які можуть привести до ішемічної хвороби, до інсульту. Поки що не доступний основний результат ефективності багатоцентрового рандомізованого дослідження ARCADIA, який би порівняв апіксабан з аспірином в зниженні ризику повторного інсульту будь-якого типу.

Проте, дослідники набрали 1505 пацієнтів на сьогоднішній день, що досить для аналізу факторів, які пророкують ризик повторного інсульту серед людей з ознаками передсердної кардіопатії.

Всі учасники ARCADIA мають вік 45 років і старше і не мають фібриляції передсердь. Передсердна кардіопатія визначалася за наявністю принаймні одного з трьох біомаркерів: NT-proBNP, кінцева сила P-хвилі або діаметр лівого передсердя 3 см/м2 або більше за даними ехокардіографії.

З 1349 учасників ARCADIA приблизно третина відповідала одному або декільком з цих критеріїв передсердної кардіопатії.

Серцева недостатність, артеріальна гіпертензія і захворювання периферичних артерій частіше зустрічалися у пацієнтів з передсердною кардіопатією. У цій групі також більш імовірне підвищення рівня креатиніну і зниження рівня гемоглобіну і гематокриту.

Наукоці заявляють, що у всіх пацієнтів ESUS, незалежно від основних демографічних факторів і факторів ризику, може бути передсердна кардіопатія.

Тому, всі пацієнти з ESUS повинні бути обстежені на наявність передсердної кардіопатії і отримувати антитромботичні препарати для профілактики після криптогенного інсульту.

Дане дослідження може допомогти виявити підгрупу пацієнтів з більш високим ризиком розвитку передсердної кардіопатії і сприяти прийняттю правельних клінічних рішень у пацієнтів з ESUS.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Facebook

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin