Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
24.02.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

11.09.2020 11:52
Версія для друку
  • RSS

Новини ESC-2020. Результати дослідження ELDERCARE-AF 

Результати дослідження ELDERCARE-AF продемонстрували, що наднизька доза НОАК може знизити ризик інсульту в  літніх пацієнтів з неклапанною фібриляцією передсердь.

У дослідженні прийняло участь 984 пацієнта, які випадковим чином , рівномірно були розділені на дві групи: група едоксабана в дозі 15 мг / д, або плацебо.

Середній вік пацієнтів становив 86,6 року, що більш ніж на десять років старше, ніж пацієнти в попередніх великих клінічних випробуваннях пероральних антикоагулянтів прямої дії, і були на 5-10 років старше, ніж загальна популяція ФП. Їх середня вага становив 52 кг, а середній кліренс креатиніну - 36,3 мл / хв.

З 303 пацієнтів, які не завершили дослідження, 158 добровільно відмовилися від нього з різних причин. Частота відміни була однаковою в двох групах лікування.

Річна частота інсульту або системної емболії, первинна кінцева точка ефективності, склала 2,3% для тих, хто отримував едоксабан, і 6,7% для контрольної групи. Відповідні показники для первинної кінцевої точки безпеки, великої кровотечі, згідно з критеріями Міжнародного товариства по тромбозу і гемостазу, склали 3,3% і 1,8% відповідно. Не було зафіксовано смертельних кровотеч і практично не було внутрішньочерепних крововиливів.

Багато пацієнтів, що взяли участь в дослідженні були об'єктивно слабкими зі зниженою  функцією нирок, низькою масою тіла, серйозними кровотечами в анамнезі або мали інші стани,  які не сприяли прийому пероральних антикоагулянтів в рекомендованим дозах(ПАК).

Для таких пацієнтів з групи високого ризику з неклапанною ФП, яким в іншому випадку не призначали б ПАК, едоксабан 15 мг може бути прийнятним варіантом лікування для зниження ризику руйнівно інсульту; проте це може збільшити ризик шлунково-кишкових кровотеч.

Дійсно, частота шлунково-кишкових кровотеч потроїлася серед пацієнтів, які отримували едоксабан, у порівнянні з пацієнтами, які отримували плацебо, приблизно на 2,3% на рік проти 0,8% в рік.

ELDERCARE-AF може дати практикуючим ще одну причину для переосмислення того, чи може низька доза ПАК, така як едоксабан 15 мг / д, бути хорошим підходом для таких пацієнтів з ФП, які не отримують стандартні дози ПAC через високий ризик серйозної кровотечі.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin