Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.05.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

17.09.2021 18:08
Версія для друку
  • RSS

Нові рекомендації ESC/EACTS щодо клапанних вад серця 2021р. 

Нові європейські рекомендації щодо лікування клапанних вад серця пропонують більше 45 переглянутих або повністю нових рекомендацій у порівнянні з попередньою версією, опублікованою в 2017 році.

Вади серця занадто часто не виявляються, і в цих рекомендаціях підкреслюється важливість клінічного обстеження і кращих стратегій діагностики, а також лікування.

З безлічі розділів і підрозділів, які слідують того ж формату, що і попередні рекомендації, найбільшу кількість переглядів і нових доповнень пов'язано з передопераційною антитромботичною терапією. В рекомендаціях вказується 11 абсолютно нових рекомендацій щодо використання антикоагулянтів або антитромбоцитарної терапії. Більшість з них отримали оцінку I класу, що означає «рекомендовано» або «вказано». До них відносяться показання для скасування або початку призначення антикоагулянтів, а також, які антикоагулянти або антитромбоцитарні препарати слід призначати в конкретних групах пацієнтів.

Наступний напрямок важливих нових або переглянутих рекомендацій стосується того, коли розглядати хірургічне відновлення аортального клапана (SAVR) в порівнянні з транскатетерною імплантацією аортального клапана (TAVI) при важкому стенозі аорти. Більшість з них представляють собою зміни в порівнянні з попередніми рекомендаціями, але майже всі також відносяться до рекомендацій класу I.

Немає єдиного критерію для вибору SAVR замість TAVI. Однак є багато винятків і додаткових показань, крім віку, коли і SAVR, і TAVI є прийнятними варіантами.

З нових рекомендацій щодо важкого стенозу аорти тепер може розглядатися клапанна пластика у безсимптомних пацієнтів з фракцією викиду лівого шлуночка менше 55% ( клас IIb) у рекомендаціях 2017 року ця проблема не  була вирішена.

Значна кількість змін включає незначні уточнення без зміни ступеня, але перегляд щодо біопротезування є істотним. У рекомендаціях 2017 року була рекомендація ступеня IIa розглядати біопротезуванні у пацієнтів з очікуваною тривалістю життя менше очікуваної довговічності пристрою. У рекомендаціях 2021 року це показання було змінено на показання I класу, додавши показання для біопротезів у пацієнтів, яким протипоказана або навряд чи буде досягнута антикоагулянтна терапія хорошої якості.

Є дві нові рекомендації щодо важкої вторинної мітральної регургітації. Перша, яка, можливо, є найбільш значущою, - це рекомендація I класу з хірургії клапана у пацієнтів з тяжкою вторинною мітральною регургітацією, які залишаються симптоматичними, незважаючи на оптимізовану медикаментозну терапію.

Друга - це рекомендація класу IIa для інвазивних процедур, таких як черезшкірне коронарне втручання, для пацієнтів із симптоматичною вторинною мітральною регургітацією і супутньої хворобою коронарних артерій.

За результатами дослідження River з’явилися нові рекомендації  щодо можливості використання нових оральних антикоагулянтів у пацієнтів з біопротезами і ФП через 3 місяця після операції ( виключення заміна мітрального клапана).

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Інгібітори міозину при гіпертрофічній кардіоміопатії

Новий препарат забезпечує клінічно значуще покращення фізичної активності пацієнтів із симптоматичною обструктивною ГКМП і зменшує тягар обмежувальних симптомів… >>>

Переваги ЧКВ при стабільній стенокардії

Новий аналіз даних із дослідження ORBITA-2 показав, що анатомічна тяжкість ураження  коронарних судин не є надійним способом прогнозування полегшення симптомів після стентування...

  >>>