Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.05.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

26.07.2023 22:51
Версія для друку
  • RSS

Ліпідознижуюча терапія після перкутантного коронарного втручання  

Результати нового дослідження продемонстрували, що відмова від високоінтенсивної монотерапії статинами на користь терапії статинами середньої інтенсивності + езетиміб може бути безпечніше та мати кращі клінічні результати, ці дані підтверджують і інші аналізи.

У обсерваційному дослідженні за участю понад 273 000 пацієнтів, яким проводили перкутантне коронарне втручання (ПКВ) із застосуванням стентів з лікарським покриттям (DES), ризик для складеного клінічного первинного кінцевого результату знизився на одну чверть (P < 0,001) серед тих, хто отримував  двокомпонентну схему із статином середньої інтенсивності порівняно з тими, хто отримував лише статин високої інтенсивності.

Підхід  з використання двох лікарських засобів був також пов'язаний із зниженням на 15% відмови від статинів та зниженням ризику встановлення нових випадків цукрового діабету 2 типу, який потребує лікування (P < 0,001).

Основна кінцева точка дослідження — сукупність серцево-судинної (СС) смерті, інфаркту міокарда (ІМ), коронарної реваскуляризації,  госпіталізації через серцеву недостатність (СН)  або нефатального інсульту через 3 роки — повторила рандомізоване дослідження RACING.

У RACING науковці прийшли  до висновку, що езетиміб у поєднанні зі статином середньої інтенсивності може бути таким же ефективним, як і статин високої інтенсивності, у пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, але має менше побічних ефектів і демонструє краще дотримання режиму прийому.

У поточному обсерваційному дослідженні, заснованого на реєстрі CONNECT-DES, у якому порівнювали розувастатин 10 мг/добу плюс езетиміб 10 мг/добу — використані в RACING — з розувастатином 20 мг/добу в загальнонаціональній когорті з 72 050 пацієнтів.

Дослідники стверджують, що групи населення, які беруть участь у рандомізованих дослідженнях, недостатньо представляють реальних пацієнтів на практиці, тому вчені оцінити можливість узагальнення результатів RACING у щоденній клінічній практиці.

Вчені заявляють, що перехід на менші дози двох препаратів замість високих доз одного препарату мінімізує побічні ефекти, а в деяких випадках може навіть підвищити ефективність.

У поточному когортному дослідженні пацієнти, яким призначали розувастатин після імплантації DES, 10 794 отримували розувастатин 10 мг/добу плюс езетиміб 10 мг/добу, а 61 256 отримували розувастатин 20 мг/добу.

Зниження коефіцієнту ризику (HR) за допомогою ліпідознижувальної терапії з двома препаратами порівняно з високоінтенсивною монотерапією статинами було більш сприятливим для первинної комбінованої клінічної кінцевої точки та важливих вторинних подій:

• HR, 0,75 (95% ДІ, 0,70–0,79; P < 0,001) для серцево-судинної смерті, ІМ, реваскуляризації коронарної артерії, СН або інсульту через 3 роки

• HR, 0,85 (95% ДІ, 0,78–0,94; P = 0,001) для припинення прийому статинів

• HR, 0,80 (95% ДІ, 0,72–0,88; P < 0,001) для діабету, що вперше виник, та який потребує лікування

Але HR для рабдоміолізу, холецистектомії або нового виявлення раку не вказують на суттєві відмінності між двома групами.

За словами науковців, тепер, коли є дані, що підтверджують сприятливі клінічні результати комбінованої ліпідознижувальної терапії зі статином помірної інтенсивності та езетимібом для вторинної профілактики як від RACING, так і від дослідження, що відображає повсякденну клінічну практику. Аналіз реєстру чудовий не лише тим, що підтверджує результати випробування RACING у звичайній клінічній практиці в популяції вторинної профілактики з високим ризиком, але й завдяки своїй інноваційній методології.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми