Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
09.10.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

26.11.2023 16:30
Версія для друку
  • RSS

«Чарівна» ін’єкція для артеріальної гіпертензії 

Результати нового дослідження KARDIA -1  показали, що одноразова ін’єкція досліджуваного антигіпертензивного засобу зілебесірану  ефективно знижує артеріальний тиск у дорослих із легкою та помірною гіпертензією протягом 6 місяців із обнадійливим профілем побічних ефектів.

Науковці зазначають: дослідження демонструє, що щоквартальні або двічі на рік ін’єкції зілебесірану можуть ефективно та безпечно знизити артеріальний тиск у пацієнтів з неконтрольованою гіпертензією. Ґрунтуючись на цих результатах, зілебесіран має потенціал для покращення прихильності до лікування, що, у свою чергу, знизить ризик серцево-судинних захворювань у людей з гіпертонією.

Дослідження KARDIA-1 було представлено на нещодавній науковій сесії Американської асоціації серця (AHA) 2023.

Неконтрольована гіпертензія є основною причиною захворюваності та смертності, і, незважаючи на наявність ефективних антигіпертензивних засобів, багато дорослих з гіпертонією не лікуються, а до 80% мають неконтрольоване захворювання як у всьому світі, так і в Сполучених Штатах.

Зілебесіран є терапевтичним засобом для підшкірної РНК-інтерференції, який з високою спорідненістю зв’язується з рецептором азіалоглікопротеїну печінки, спричиняючи зниження синтезу ангіотензиногену, єдиного попередника всіх пептидів ангіотензину. Є гіпотеза, що його доставка до гепатоцитів дозволить зберегти позапечінкову експресію ангіотензиногену, що може обмежити нецільові ефекти препарату в нирках та інших тканинах.

Дослідження KARDIA-1 вивчало безпеку та ефективність різних доз зілебесірану у пацієнтів з легкою та помірною гіпертензією (систолічний артеріальний тиск 135-160 мм рт.ст.), які не лікуються або отримують стабільну терапію двома антигіпертензивними препаратами.

Дослідження включало 394 таких пацієнтів (середній базовий систолічний артеріальний тиск становив 142 мм рт. ст.), які були випадковим чином розподілені для отримання однієї з чотирьох різних доз зілебесірану (150 мг, 300 мг або 600 мг один раз на 6 місяців або 300 мг один раз на 2 місяці). ) або плацебо. Остаточний аналіз включав 377 пацієнтів (56% чоловіків, 25% чорношкірих).

Результати показали стійке зниження сироваткового ангіотензиногену (між 88% і 98%) протягом 6-місячного періоду спостереження.

Амбулаторний систолічний артеріальний тиск, виміряний протягом 24 годин, суттєво знижувався при всіх режимах лікування зілебесіраном із середнім зниженням від вихідного рівня до 6 місяця приблизно на 10 мм рт. ст. у трьох досліджуваних найбільших дозах і приблизно на 14 мм рт. ст. порівняно з плацебо.

Пацієнти, які отримували зілебесіран, з більшою ймовірністю досягли 24-годинного середнього систолічного артеріального тиску ≤ 130 мм рт.ст. через 6 місяців.

Крім того, учасники всіх чотирьох груп зілебесірану постійно відчували значне зниження денного та нічного систолічного артеріального тиску.

Було чотири несерйозні побічні реакції, які призвели до припинення в групах зілебесірану: два випадки ортостатичної гіпотензії, один – підвищення артеріального тиску та один – реакції у місці ін’єкції.

Більшість побічних ефектів, таких як гіперкаліємії, що виникали у 6% пацієнтів, були легкими, не вимагали втручання та, як правило, зникали після повторного вимірювання; жоден з них не був пов’язаний з гострим ураженням нирок і не призвів до припинення застосування досліджуваного препарату. Частота випадків гіпотензії була низькою, клінічно значущих змін функції нирок або печінки не спостерігалося.

Зілебесіран далі оцінюється як додаткова терапія для лікування гіпертонії в поточному дослідженні фази 2 KARDIA-2.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin